Gezi için öneriler

amasmid soruyor: 5

martta, 1 haftalık prag-viyana-budapeşte turuna katılıyoruz.  ilk kez bu kadar uzun süre bir seyahate yakında 2 yaşına girecek olan kızımız ile birlikte çıkacağız. aranızda çocukla tura katılan var mı? Ne kadar zorlanırız? Bu arada hamileyim de. benim ve kızım için hazırlayacağım seyahat çantası ya da genel olarak gezi için önerileri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


maviboncukk

Hamile ve çocukla nasıl yürüyeceksiniz gezileek yerleri merak ettim. Bu bahseetiğiniz ülkeler o tarihte soğul oluyor, kar yağdığında yerde buzlanma olabiliyor. Prag ve viyanaya uzun seyahatler yaptım. Kışı kayak pantalonuyla markete vb.giderdim. İnşallah hava güzel olur. Ama güzel bile olsa hamile be çocukla çabuk yorylacaksınız. Kolay gelsin.


tomasso

biz ağustos da paris ve amsterdam seyahati yaptık 16 aylıktı kızım. tur bile değildi elimizde valizler vs hep kendimiz gezdik, uçak, tren,metro.... hazırlıklı gidince hiçbir sorun olmadı. her an yemek yedirmek mümkün olmayabilir diye yanımıza bol bol kuru meyve, ceviz,badem almıştık( bir de altılı küçük boy su::)). orda her sabah gezmeye başlamadan markete uğrayıp, süt, yoğurt ve meyve alıyorduk. ki bizimki fransız mutfagını sevmişti:)) bol bol soğan çorbası içti. hava ağustos olmasına rağmen baya soğuktu ama ben normalde de aman soğuk dışarı çıkmayalım demediğim için kalın kalın giydirip çıkardım kızımı. yeni bebek olmadan önce kendinize güzel bir hediye vermiş olacaksınız ve 3 kişilik aileniz genişlemeden böyle özel bir zaman geçirmek unutulmaz olacak bence. kendinize nasıl dikkat edeceğiniz konusunda yorum dahi yapmıyorum deneyimli bir hamile olarak kendinizi ve sınırlarınızı zaten biliyorsunuzdur:)


amasmid

Teşekkür ederin tomassa, önerilerin kulağıma küpe olacak:)

Evet, deneyimli bir hamile olmak çok güzel. İlk hamileliğim epey sancılı geçmişti, bu arada işim gereği gitmem gereken (yurtdışı) seyahatlere bile  gitmemiştim korkudan. Şimdi çok şükür daha rahat ve sorunsuz bi hamilelik yaşıyorum. ikinci bebe gelmeden önceki son fırsatım gezmek için:) bu konudaki tek endişem, tuvalet sıkıntısı. henüz ikinci trimesterde de olsam yine de eskiya oranla daha sık tuvalete gidiyorum. Güç bi duruma düşer miyim endişesini de, ihtiyaten valizime atacağım bir yetişkin bezi ile bertaraf etmeyi planlıyorum. Gülmek serbest:)amasmid

Bu arada, bizim gibi gezi planlayan ailelere bir uyarı: Bazı tur şirketleri ve hava yolları, iki yaşına kadar olan bebelere -haliyle- ücret almıyorken, bebe iki yaşına basınca bir adam parası yani normal yetişkin ücreti alıyorlar. kızımız henüz iki yaşında olmamasına rağmen, gezi tarihinde ikiye basacağı için yani  sadece bir hafta ile bu kazığı yemiş olduk iyi mi!


zynpecem

biz yaotık çocukla yurtdışı 5 6 kez, hiç zorlanmadık neden sorlanacaksınız ? çok sever çocuklar gezmeyi en zaından benimki öyle uçakta da rahattık gezilerde turlarda da, yemekleri de beğenerek yedi avrupada ve amerikada tabiki. ona göre sevdiği bikaç oyuncak çok az eşya alın gerekirse herşey bulunuyor merak etmeyin. yorumlara acaip şaştım nasıl ailelersiniz gerçekten bu kadar zormu çocukla hayatınız :) çok yorulacaksınız yazmış arkadaş, hayır bence harika olucak eşinizde sizle değilmi daha güzeli yok bence ailece gezmek gibisi var mı keyfini çıkarın 2 3 çocukla da yaparsınız meraklanmayın atla devedeğil. yemekleride hiiç dert etmeyin siz nekadar rahatsaınız çocukta okadar rahat herşeyide yer aç kalmazlar onlar.Cevaplamak için Üye ol