günde 500 cc mama verilmeli mi?beslenme düzeni nasıl olmalı?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


vildank

merhaba,
biz meyveyi sabah ile öğle arasında veriyoruz. diyetisyenimiz oyle tavsiye etmişti oğlumda. kızımda da aynı şekilde devam ediyoruz. yumurta beyazı 1 yaşına kadar yasaklar arasında. sarısı da 8 de biri ile başlayıp yine 8 de bir artırarak devam ediliyordu.9 aylık olduğunuza göre herhangi bir alerjisi yoksa tam yiyebilir bence yine de dr.unuza danışın. sebzeyi bizimki sevmiyor. bir türlü yediremiyorum hatta dün yerken kusmuş. dr.umuz bebek yemekleri yerine kendinize yaptığınız yemeklerden verin dedi. tuz tabi olmayacak ya da çok çok az miktarda. günde 500 cc bebek sütü olayını bende bilmiyorum.bizimki o kadar almıyor çünkü.biraz iştahsız bir bebek malesef. peki emiyormu?


ozalp07

bence düzeniniz gayet güzel bizimde hemen hemen böyle. ama vildanın dediği gibi meyveyi kahvaltı öğle yemeği arası ara öğün yapsanız daha ii. bizde öle. 500 cc süt olayı mümkün olmuyor yaa.. bu kadar öğünün arasında bide o kadar sütü içirmeye çalışmak. ben akşam mamasını 7 tahıllıyla yapıyorum 120cc. kahvaltı az yediyse 100 cc de öle içiyor. 120 cc yoğurt yiyor. peynirde var. bird emiyor. heralde oluyordur 500 cc civarı. yedirip içirimeye çalıştıkça bide iştahsızsa inatlaşıyor çünkü.  çok da kasmıyorum açıkçası illa içicek diye. anne sütüde alıyor çünkü. sütümüz az ama olsun.öğlen yemek yada çorbalarına bulgur, pirin.,irmik,şehriye mutlaka ekliyorum. 1 tane de cici bebek ekmek(yedirirken içine). iila 500 cc olsun diyorsan gece pirinç unu yerine devam sütüyle hazırlanan 7 tahıllı verebilirsin. severek yiyorlar. kolay gelsin


ozalp07

et, tavuk, balık herşey veriyorum.  çorba yada yemeklerine pirinç bulgur şehriye irmik sadece 1 tanesini ekliyorum. hepsini birden aynı yemeğe ekliyorum gibi olmuş düşük cümle:) az az hepside eklenebilir belkide ama tahıl maması da verdiğim için gereksiz. pirinç ununu kendinmi yapıyorsun nasıl yapıyorsun. pirinç ununun bir besleyicliği yok diye tahıllı mama önermiştim. devam sütüyle hazırlandığı için.  hafif şeyler yedirmek isityorum derken... her öğününde demir protein vitaminler tahılı hepsini alması lazım. dengeli beslenmesi açısından. sadece ishal olcaka şeyleri fazla vermemeniz lazım. sebze meyve bollaştı tabi bol bol vermek lazım. yağlı sütten yoğurdunu peynirini vs. sebze yemek ve çorbalarını yediriken bir kaç damla limonda sıkıyorum ben bağırsakdaki demir emiliminin kolay olması için. kolay gele.


septik

Yemek düzeniniz arkadaşların da dediği gibi güzel.Fakat meyveyi ben de sabah ve öğlen arası veriyordum hala da öyle veriyorum.Bebeğiniz 9 aylık olmuş.Bebelac 3 e ne zaman geçeceksiniz?Bir de dr'umuz kemik,et,tavuk  sularının bir faydası olmadığını,asıl  alması  gerekenin etin kendisinin olduğunu söylemişti.Ben de o şekil yaptım ve yapıyorum.Evet havalar sıcak ama bebeklerin alması gereken besinler var.Hala bir öğün sebze, bir öğünde etli  sebze yada sadece et veriyorum.


vildank

tekrar merhaba,
bu 500 ml. olayı benim de kafamı karıştıran sorulardandı.dün dr.umuza sordum. bu konuda sanırım baya bir soru gelmiş ona da :). sadece süt ile değil, yoğurt peynir vs. onlarda dahil dedi. sizi de emiyor bence çok takılmayın o konutya dedi :). iyi oldu biraz rahatladım. iştahsız bir bebek benimki. yine de kendi halinde alıyor kilolarını dedi :). yemek düzenimiz hala oluşamadı. sizin yediklerinizi verin dedi. tabi yasaklar dışında :).


satrun

Arkadaşlar biz yatmadan önceki muhallebi öğününü bıraktık.Bir arkadaşım gece yatmadan birşeyler yiyen, tatlı falan yiyen bir genç kızın olsun ister misin dedi ilerde.Ben de kilolu olmasından korkup doktorumuza danıştım.Eğer akşam yemeği etli ve doyurucu ise hiç gerek yok dedi.Ayrıca doktorumuz 7 tahıllı mamayı her yemeğe ekmek gibi katarsak faydalı olacağını söyledi.Ne bebe ekmeği, bisküvisi ne de kendi yediğimiz ekmeği önerdi.Ya halk ekmeğin katkısız tam buğday ekmeğini al ya da tam tahıl kullanın dedi.Paylaşayım istedim.Cevaplamak için Üye ol