ankara, yaşamkent, çayyolu, kreş

zeytug soruyor: 10

merhaba, 3 yaşındaki ikzlerim için ankara yaşamkent, çayyolu, ümitköy civarlarında kreş arıyorum. yeni ufukları çok beğendim ama çok merdivenli oluşu beni düşündürüyor, yuva gelişime bakmayı düşünüyorum. bu kreşler hakkında fikri olan varmı???

Bu soruyu cevapla


53 Cevap


jasminesari

merhaba, ben de bir süredir 16 aylik oglum icin Bilkent ve Cayyolu civarinda kres ariyorum. Gorustugum kresler arasinda en cok icime sinen 'Kirmizi Elma' oldu. 1-2 haftaya oglumu oraya kayit ettirmeyi dusunuyordum, ama burada Akademi Minik icin yazilanlari gorunce kararsiz kaldim. Sanirim 'Akademi Minik' ile de gorusecegim.  Kucuk seyler anaokulu ile de yaklasik 3 hafta once gorusmustum. Okul guzel ama okul icerisindeki merdivenler beni korkuttu biraz. Aylik ucret olarak 975tl istediler bu arada.


culsin

Çok teşekkürler Jasminesari. 975 TL olan Kırmızı Elma mı yoksa Akademi Minik mi?


nalangenc01

Merhaba;

Benim kızım 2 yıldır Sevgim Anaokuluna gidiyor, Kesinlikle görmeden geçmeyin derim, son derece sevgi dolu, güvenli ve temizler. Herkes son derece içten ve sevgi dolu.


culsin

Merhaba, Sevgim Anaokulunu da düşünüceğim. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Sevgim Anaokulunun yaklaşık fiyatı nedir acaba? 


nalangenc01

Yeni fiyatları konusunda tam emin değilim ama 850 tl civarında diyebilirim. Bu rakam dışında fazladan bir istekleri olmuyor, temizlik kırtasiye vs gibi aylık giderler konusunda bir talepte bulunmuyorlar.jasminesari

merhaba culsin, 975tl kucuk seylerin aylik ucreti.


husyav

ben de çocuğunuzu vermemeniz gereken bir kreş söyleyim. Anka bence çok sıkıntılı. kanaatim uzak durun


husyav

ben de çocuğunuzu vermemeniz gereken bir kreş söyleyim. Anka bence çok sıkıntılı. kanaatim uzak durunadonisas

Kreşler hakkında tüm yazıları okudum ve hepsi hakkında hem olumlu hem de olumsuz şeyler var. Ancak güzel olanlarla ilgili olarak isimleri yazarken kötü tecrübelerde isimler neden yazılmıyor anlamıyorum. Yani sıkıntılar münferit ise buraya yazmaya gerek yok, kronik ise bence afişe edilmeli.
Ankara Çayyolu'ndaki kreşlerle ilgili kabaca bir fikrim oluştu. Her güzelliğin muhakkak bir kusuru var, kimisi küçük, kimisi merdivenli, kimisinde ingilizce yok, kimisinde kahvaltı niyetine mısır gevreği veriyorlar, kimisi bezini değiştirmiyor falan.
Bazen de üyelerin aynı yazılarını 4 başlık altında okudum, noktası virgülü aynı olan kopya yazlar. Samimiyse bile bahsettikleri okula karşı şüphe duymaya başladım.

Yaşamkent anaokulu ile ilgili güzel şeyler okudum ancak sahipleri değişmiş,
Dadya çocuklarının ve Küçük Şeyler'in yeri bana çok ters,
Happylife kışın soğuk denmiş, yer dar yazılmış. 
Yeni Ufuklar ile ilgili olarak yemek konusunda şüphelerim var, kötü değil ama tarzıma uygun değil.
Sevgim anaokulu ile ilgili daha samimi yorumlar okumak isterdim ancak reklam kokan yorumlar çoğunlukta.
IPS'i beğendim ancak 3 yaş kabul etmiyor.
Yuva Gelişim 3 yaş için ingilizce eğitim vermiyor. Sonuç olarak 3 anaokulu arasında kararsız kaldım.
Çınar Yuva, Kids Academy, Şeker Anaokulu ve Akademi Minik hakkında en güncel deneyimlerini payalaşacak olanlar varsa sevinirim.

Her anaokulundan muhakkak memnun olan var, yazdıklarım isimleri en çok anılanlar hatta ancak ben bildiklerimi değil bilmediklerimi öğrenmek istiyorum, buraya yazmaktan imtina edenler özelden de yazabilirler. Seçimimi beğenilere göre değil maalesef en az olumsuzluk olanlara yada makul olumsuzluklara göre yapacağım.


a_meltem

Umarım çocuklarımız için en iyi kreşe karar verebiliriz.eşimin işyerinden haber bekliyoruz, istanbula taşınma durumumuz var, ama henüz belli değil. İsmi duyulmuş tüm kreşleri gezdim herhalde. Ben aslında neticesinde IPS'e vermeye geçen sene karar vermiştim ama maalesef yaş grubu doluydu.3 yaş alıyorlar buarada, çünkü arkadaşımın oğlu 3 yaşından bile önce başladı ve çok övüyor. Biz başka bir yere devam ettik geçen sene. aradığımı tam bulamamış olsamda kötü birşey de yaşamadık, o yüzden kötü reklam yapmak da istemem. Ama Ankara'da kalırsak ve sınıfta yer olursa IPS in kapısını çalacağım ilk önce.

Ben kreş gezerken kreşleri 3 kategoride değerlendirdim.

1. Yeni ufuklar, kids Academy(en sanal gibi olandı) ve happy life in büyüklüğü ve çocuk sayısı hiç cazip değil. Sanki daha çok velileri kandırmaya yönelik gibi geldi bana.

2. Şeker anaokulu,çınar yuva, akademi minik, sevgim anaokulu gibi çok küçük kreşler ise okulu değil daha çok bakımevini animsattılar bana.fiziksel ve anlayış olarak.

3. Birde benim daha çok ilgilendiklerim fiziksel olarak orta büyüklükte olup, eğitim olarak da belli bir çizgi edinmiş veya edinmeyi amaçlamış kreşlerdi. Ben onlar arasında seçim yaptım. IPS (International Play School) favorimdi ama sınıf dolu olunca . küçük şeyler, dadya çocukları, bizim ev anaokulu arasında kalmıştım, bunlardan birine devam etti kızım ama benim hayalimdeki okul degildi.

Fiyatta önemli tabi. buarada fiyatlar ile ilgili bilgisi olan varmi.?bazilari tel da söylemiyor güncel fiyatları bilmiyorum.yeni ufuklar 1100 civarında diye hatırlıyorum. Ama kırtasiye ücreti falan ekleniyor. Kids Academy 1400 Küçük olan kreşler 600 ile 800 arasında. Ortancalar ise 800-1100 tl arasında. IPS 1250 ymiş başka fiyat bilgisi olan var mı?Cevaplamak için Üye ol