Bebekleriniz için iyiki almışım dediğiniz ürünler neler?

ilknur_berkkuzusu soruyor: 10

sevgili anneler malum her bebiş birbirinden farklı ama yine de öyle ürünler var ki can kurtarıcı oluyor resmen bazıları da tonla para vermemize rağmen 1 kaç kullnımla gereksiz atıl duruma geçiyor hepimize fayda sağlaması açısından bilgi paylaşımında bulunalım diyorum ürünler ve markalarıyla hatta resimleriyle birlikte;)

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


yanal

playskool oyun battaniyesi...oyuncaklarla oynamayı öğretti diyebilirim..


yanal

playskool oyun battaniyesi...oyuncaklarla oynamayı öğretti diyebilirim..


gulcinozden

 fisher price avaryum salıncak.Oğlum 30 günlükken almıştım salıncaksız geçen 30 güne yanarım.o tarz bişey düşünürseniz kesinlikle bu derim.9 aya kadar da kullandık.


busraa

emzirme yastığı: çok işime yaradı, misafirliklere götürdüğüm bile oldu.Yalnız ben hangi  göğsümü emzireceksem, o tarafa belime yan takıyordum.Bu şekilde çok daha rahat oluyor.


tekmele oyna oyun halısı: 3-9 ay arası severek oynadı oğlum.Kendi kendine uzun süre vakit geçirebiliyordu.Yürüme  sevdası başlayınca ilgilenmeyi bıraktı.

orti bebe burun aspiratörü:  Sümkürmeyi öğrenene kadar büyük kolaylık.

Mama sandalyesi: Gezerek yemesini engellemek ve kendi kendine yemeyi öğrenmesi için şart. Tekerleri olmalı, sırtı kademeli olarak yatmalı.Oturmaya başladığından beri kullanıyoruz. Mutfakta hep beraber yiyoruz, herkes kendi yemeğini yiyor.

park yatak: iyi ki almışız.Beşik karyola ve genç yatağı şeklinde ekstra masrafa hiç gerek kalmıyor. Odasına bir de tek kişilik yatak aldık, park yataktan direkt oraya geçecek :)
aklıma geldikçe yazarım :)


yesimdem

Şu an aklıma gelenleri yazayım,sonra yazarım yine...

Olmazsa olmaz dediklerim:

-Kameralı bebek telsizi....kesinlikle hayatı kolaylaştırıyor..sürekli kapı dinleme,acaba uyandı mı?tedirginliği sona eriyor..halen kullanmaya devam ediyoruz:)
-Büyük kare pamuklu çok amaçlı bezler....ikea ve mothercare'den almıştım.Renklerine göre kullanım alanlarını belirledim..Bebek çantasının olmazsa olmazı bence..üzerine yatırmak-üstünü örtmek,bazen popoyu kurulamak için,alt değiştirme işlemi vs....renkleri soldu ama halen elimizin altında vazgeçemediklerimiz..

Neredeyse hiç kullanmadıklarım:

-Oyun halısı....arkadaşlarım söylemişti ama dinlemeyip,hevesle almıştım...çocuğa göre belki değişir tabi...oğlum oyun halısının üstünde hiç durmayıp hep dışına çıktı...sonraki zamanlarda ne yaptım söyleyim; odadaki halının üstüne bir battaniye serdim,üzerine de yumuşak renk renk oyuncaklarını koydum,geniş bir alanda daha büyük keyif aldı.)
-Mama sandalyesini çok kısa bir dönem kullandık ama almasan da o dönem nasıl atlatılırdı bilmiyorum...kesinlikle almak lazım ama daha ekonomik birşeyler sanırım doğru karar olur diye düşünüyorum.Biz 7 ay-18 ay arası kullandık sadece:)
ftm0258

park yatak çok memnunuz zaten öyle herşeyi birden almadık ihtiyaç dahilinde araştırarak alıyoruz şimdi bebek arabası ve mama sandalyesi alınacaklar listesinde ayrı odaya geçerkende oda tk. önerilere açığım


ipeks

müzikli oyucaklar. ağlarken bile hemen susup dinliyor.
oyun halısı-bandigo marka
ana kucağı oyuncaklı-mama yerken ve normal zamanlar için oyalayıcı-fisher price


ema

mama sandalyesi

uyku tulumu 
bebek arabası
ateş ölçer
ana kucağı
banyo küveti ve filesi
penye battaniyeipek78

Küçük bir termofor ve elimle isitarak karnına sürdüğüm bir iki damla nane yağı gaz sancılarının bir numaralı kurtaricisiydi. Onun dısında puseti sevmediği icİn kanguru, oyalanması icin dönence, bez icin koku sizdirmayan çöp kovası, dışarıda beslenmesini kolaylaştırmak icin suyu içme sıcaklığında tutan termos ve ölçülü mama kabı olmazsa olmazlarimizdir bizim..


pearly

Hiç Kullanamadıklarım:

- Emzirme yastığı
- Bebek kundağı
Vazgeçilmezler:
- Kameralı bebek telsizi
- Park yatak
- Penye battaniyeler
- Çok amaçlı pazen battaniyeler
- Emzirmek için rahat bir koltuk
- Sevi bebe küvet minderi
- Maclaren techno xlr bebek arabasıCevaplamak için Üye ol