Bakici gorusmesi

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


maviboncukk

Hamileliğimden beri tecrube kazandım bu konuda. Benim kriterleirm şunlar. C. Tesi ve bayramlarda( ilk gün hariç) çalışması. Gerektiğinde hastalık vb. Özel durumlarda vir gece kalması yada geç gitmesi. Çocuk uyurken ütü, yer silme, cam silme vb ev işi yapması, sigara içmemesi. Bunun dışında çocukla iletişi kuvvetli, pratik, hem tez canlı hem soğuk kanlı biri olmalı. Acil durumda hastaneye götürebilmeli.. Asla bağırıp kızmamalı, sakin biri olmalı. İlk görüşmede en baştan bunları konusursanız rahat edersiniz. Daha ilk görüşmede yerleri viledaylamı ellemi sildiriyorsunuz diye soran biri direkt elerim. Ağır iş yapmam ne demek? Evin işi neyse yapılır ayrı temizlikçi tutamama. Ücret konusuna gelince ist. Da belli zaten standart. İzin konusuna gelince, biz ne zaman ailecek tatile gidersek o zaman ve o kadar gidebilir. Baştan iş pazarlığı vb. Konularda pazarlık yapanın işe ve çalışmaya çok da niyeti olduğunu düşünmem.


maviboncukk

Herşeyi en başından net konusun yoksa havada kalır, yapılmaz. Beklentiniz neyse onu net ifade edin. Çalışma saati, izin, iş tanımı vb. Konularda ilk gündem net olun . Şunu da yapsa İyi olur la olmuyor bu işler. Si iş tanımını net yapın be ona uyan birini seçin.


gulenozel

Koşullarınız farklı olabilir ama bakıcılara sıkı davranılması taraftarıyım. Benim çocuğuma 2 sene bakıcı baktı, ilk başlarda güzel başladık, ama baktı ki yıllar ilerledi herşey oturdu, resmen saldı. Evet açıkça söylüyorum saldı. Çocuğun her şeyi onun sorumluluğunda olmalı, çamaşırı, ütüsü, yemeği, bulaşığı, oyuncaklarını toplaması vb. Size de yardımcı olmalı, ağır iş yapamam diyeni zaten almayın, çocuğun bakımından daha ağır iş mi var? Çocuğa nasıl bakacak? Bizimki ilk başlarda herşeyi yapardı sonra saldı, bakıcılara vaz geçilmez olduklarını da lütfen hissettirmeyin, ben en sonunda dayanamadım aldım tam gün kreşe verdim kafam rahat etti.


nilayy

Bu konuda benim önceliğim çocuk. Oğlum zaten yeterince hareketli, eğer bakıcıdan iş beklersem bir şekilde çocuğumu ihmal etmiş olacak; halbuki ben tv seyretmesine bile izin vermiyorum. Yani iş yapayım diye çocuğu tv karşısına oturtacaksa, ben bu durumu asla kabul etmem. Bizim anlaşmamız oğlumun çamaşırı ve ütüsü (haftada 1) , yapabilirse yemek (2 günde 1 - 1çeşit birşey) , bulaşık makinesinin boşaltılması ile sınırlı. tabiii gün içinde yemek yerken vs mutfak dağıldıysa veya kirlendiyse oraları da şöyle bir silip süpürebiliyor ama cam -kapı sildirmiyorum mesela ve bütün bunları da oğlumun uyuduğu 1,5-2 saatlik dilimde yapmasına müsade ediyorum. o uyanıkken kesinlikle yaptırmıyorum. gerekirse de bırak, yarın yaparsın diyorum. Sonuçta biz iş yerinde 1 saat öğlen molası verebiliyoruz, kafamızı dinleyebiliyoruz; onun da zamanı kalırsa da yemeğini yesin ve dinlensin istiyorum. anlaşmamızda cts veya bayram çalışmaları yok.Biz izinde olduğumuz zamanlarda ona da izin veriyorum.Ama bunlar ihtiyaca ve ücrete göre değişebilir tabii. son olarak, sigara içmiyor zaten.


TATLI_CADI

Ben ev işleri için ayrı birinin çalıştırılmasından yanayım.çocuk uyuyunca akşamın yemeğini yapsın yeter.öbür türlü hemen daima çocuk uyanık ve oyun oynayacağı zamanda ev işlerini yapıp uyuduğunda da o vakti kendilerine dinlenme zamanı olarak harcıyorlar.sonradan okudum çocugunuz kreşteyken iş yaptırmak mantiklı bencekaranfilim

Ben de günlük işleri yapmasını isteyebilirim.Ama büyük işleri yaptırmam


dilrubaa

.


bellroad

mavi boncuk siz anlattiginiz gibi birini bulduysaniz bravo robot gibi bir tanim yapmissiniz. oncelikle cocugunuza bakici size yardimci mi olacak yoksa gundelikci olup cocugu idare mi edecek? benim oglum kucuk ve evde oldugu icin benim kriterim oncelikl cocuk. bakicidan agir is asla istemem. bakici isiyle ev isini daima ayri tutarim ikisinin yeri ayri. bakici tum gun cocukla birebir ilgilenmli, yemegini, camasirini, utusunu onla ilgili isleri yapmali ama kalkip cam da silceksin utu de yapacaksin, uyudugunda haril haril caliscaksin dersem yaparim diyen de bir sure sonra koyar cocugu park yataga is yapmaya baslar, sorunca da ne yapayim is yap dedin der. butcenizi o a gore ayirip bakici ve agir temizlige birini alin derim ikisinin yeri ayni. sizin cocugunuz krese gidecekse model gundelikci ve cocuga goz kulak olcak biri olmali. o yuzden basta. oyle konusmaniz lazim. tum gun evde bos bos oturmayacagina gore bunu kabul eden birini almalisiniz. oncelikle guler yuzlu, sakin, ilimli, uyumlu, konusmasi duzgun, ail yasantisi problemsiz, kucuk cocugu olmayan, mumkunse sigara kullanmayan, inatci olmayan, iletisimi kuvvetli kisilere bakin. gec kalma, haftasonu calisma, tatilde yaninizda gelme gibi konularda ucreti mukabil uyum saglayani tercih edebilirsiniz.maviboncukk

Çocuk uyankken iş yapılmıyor bizde, kamera da mevcut. Fakat çocuk öğlenleri 3 saat uyuduğu için o esnada evin işi neyse o yapılıyor. Baştan beklentinii yüksek tutun ve becerikli birini birini işe alın derim. Tabi haklarını da ona göre göre gözetiyoruz biz. Sevdiği yemekler buzdolabında mevcuttur, hediyesi eksik olmaz vb.

Düşük maaşa hem iş yaptırıp hem çocuk baktıramazsınız. Kaç ekmek o kadar köfte misali:))


iflah_olmaz

bizim bakıcımız sabah 7 buçukta gelir evi yakın kocası bırakır çoğunlukla. ben 8 de evden çıkana kadar oğlanın kahvaltısını yaptırır.öğle öncesi meyve öğlen yemek öğleden sonra yoğurt hazırlar yedirir.haftada 3 kere yemek yapar 2 çeşit (uyuduğunda).mutfağı bulaşık mak.derler toplar.eve geldiğimde heryer düzenlidir.temizlik yapmaz hatta toz bile almaz:-))çamaşır varsa toplar dürer yatağımın üstüne koyar.AKŞAM 5-5 BUÇUK gibi de ben gelirim o gider.haftasonları çalışmaz.bayramlarda resmi tatillerde çalışmaz.yazın senede 15 gün tatile giderim.çalışmaz:-))

AMA OĞLUMU ÇOK SeVER ÇOK İLGİLENİR BENDEN FAZLA YEDİRİR İÇİRİR.ÖPER KOKLAR.tek avuntum bu.
750 tl.çalışıyor konya şartlarında bu ay 850 yapıcam.hafta arası bi elektrik süpürgesi bi toz alsan demeyi düşünüyorum ama nasıl söylerim bilmiyorum:-)9o kadar zor buldum ki kaçırmak istemiyorum:-((bende bi tavsiye alabilirim bu konuda.

MAVİBONCUK arada yorumlarınıza dikkat ediyorum sadece meraktan soruyorum çalışıyor musunuz?hangi şehirdesiniz?yorumlarınızda genelde sert ve netsiniz:-))mesleğinizi de merak ettim??Cevaplamak için Üye ol