alerji neden olur?

leylalperzeynep soruyor: 6

arkadaşlar bu sabah farkettim kızımın altın değiştirirken vücudunda kırmızı lekeler gördüm. baldır bölgesinde ve memişlerinden koltuk altına kadar kıpkırmızı idi. doktorumuza gittik. şekerleme çikolata gibi bişeyler yedimi diye sordu. yememişti kızım.alerji dedi ama neden olduğuna tam net bir cevap veremedi. atarax isimli bir şurup verdi. bu şurubun uzun uyku yapacağını söyledi ne yapmalıyım bilemedim. yardımcı olusanız sevinirim. çok endişeliyim.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Ulku

3 yasidan once deriden de yapiliyor, bizimki deridendi.
belki cocugun durmayacagi dusunuluyor olabilir ama benim kizim durmustu.
iyi ki de yaptirmisiz. dedigim gibi, doktorumuz da alerji uzmaniydi, ankarada ismi bilinen ve basvurulan bir doktor.


hulya_Oyku

Hangi doktor Ülkü? Ben bir ara çok aradım çünkü. Sonra kontrollerini yaptırdığım Güven hastanesinin çocuk alerji uzmanına götürdüm Hande hanım gerçi memnun kaldım ama yine ihtiyaç duyabilirim. Malum biz ciddi egzama geçirdik...


serkan

Bizim doktor meral saracel alerji konusunda doçent


Ulku

hulya, tobb etu (mesa)'de Zafer bey.


180708

Alerji testi 1 yaş ile birlikte yapılıyor ancak kesinlik oranı yüzde yüz değil..Aşağı yukarı bir fikriniz oluyor çocuğunuzun bünyesi nelere reaksiyon veriyor diye..Bu gıdalara ya da şeylere  alerjinin derecesine göre tedbirli yaklaşıyorsunuz.
2 yaşına kadar zaten yüzde 50 den fazla çocuk alerjik reaksiyonları yeniyor ya da yenilerini ekliyor:)
Tekrar yaptırıyorsunuz.Bu böyle gidiyor....:)
Önemli olan alerjide vücudun reaksiyon gösterdiği şeye saygı duyup bunlarla çocuğu mümkün olduğunca karşılaştırmamak..
Aksini yaparsanız ve dikkat etmesseniz vücut alerjisi olmayan maddelere de reaksiyon göstermeye başlayıp alerji çerçevesini genişletiyor..
Ben tam 2 sene tek damla ilaç kullanmadan sadece dikkat ederek, emzirirken kendim diyet yaparak, kendisi yerkende ona diyet yaptırarak alerjiyi yendim...ki  kızım emerken kanlı dışkı yapacak kadar çok reaksiyon veriyordu...Önemli olan ilaç değil..Önemli olan çok dikkat etmek...Reaksiyon zincirini başlatmadan bu maddelerle çocuğu karşılaştırmamak..


serkan

Alerjik olduğu zaten çocuğa bakar bakmaz anlaşılıyor doktor tarafından, ama eye alerjisi olduğunu anlamak için gerekli olan testi 2-3 yaşından sonra yapabiliyorsunuz diye biliyorum
Cevaplamak için Üye ol