aglayarak uyuma-yardım

handanT soruyor: 8

kızlar haftasonu aras bütün uykularına aglayarak geçti sabah-öglen-akşam , yani şöyle ; uyumak istemiyor kaçıyor ama uykusu o kadar gelmişki yürüyemiyor sarhoş gibi düşüp düşüp kalkıyor kucagıma uyumak için aldıgımda kıyamet koparıyor katıla katıla aglıyor dayanamıyorum bırakıyorum dolanıyor dolanıyor tekrar deniyorum yine aynı aglama krizleri sonunda 2 gün boyunca aglayarak daldı uykuya en sevmedigim şey çok üzüldüm bu durumuna zaten 2 gün beraberiz ondada agladı die çok hırpaladım kendimi..

ve eşimle tartıştık bu konudan o arasla çok ilgilendigimi ve onunda oynamak için uyumak istmedigi söylüyor tamam çok mantıklı çocuk haftaiçi hep kendikendine oynadıgı için haftasonları bizimle daha fazla vakit geçirmek istemesi ve uyumak istememesi dogru ama ben çok aşırı  ilgi gösterdigimi düşünmüyorum yani oynuyoruz seviyorum mincıklıyorum zaten dogal olarak oda dibimden ayrılmıyor haftasonları bu sorunun sebebi ben degilim (bence tabi)..

size sormak istedigim bu durumu yaşayan varmı ?annem hafta içi bende aglamıyor diyince benim ilgimden dolayımı die düşündüm ama ne yapabilirim ki ilgilenmiyimmi yani (olamaz böyle birşey) yardımlarınızı teorilenizi önerilerini bekliyorum..

haftasonundan kalma mutlu ama huzursuz anne..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

oyunu kesmek istemedikleri zaman ağlıyorlar genelde; oyun ve uyku arasına geçiş koyarsan bir müzik bile olabilir bu) uyku zamanının yaklaştığını fark edebilir bence...


handanT

gece uykusu zamanı ışıgı kapatıyoruz ama karanlıkta dolanıyor hala oyun peşinde..onu çok iyi anlıyorum uyumak istemiyor oynamak istiyor, bazende acaba haftaiçi yalnız oynayan çocugu haftaiçi onunla oynayarak dengesinimi bozuyorum die düşünmeye başladım ?


CiciAnne

senden ayrılmak istemiyorsa yanına uzanıp elleriyle falan oynayarak uyutmayı denesen; sakin olursa daha çabuk uyur araya bir sakinleştirici geçiş koyman konusunda ısrarcıyım...


handanT

sen ne yapıyorsun yasemin aglayarak mı uyutuyorsun ?iptal_uye

bizde de zaman zaman ağlayarak uyuma oluyor maalesef. gerçi 1 ağlama çığlığından saniyeler sonra uykuya geçmiş oluyor. yani uzun uzun sürmüyor ağlamalar. hatta çok huzursuz olduğunda ağlamasına fırsat veriyorum çünük hemen uykuya geçiyor.


fulyaakdemir

bizde 16. aydan beri aynı sıkıntı var ağlamaktan helak olup uyuyor ne yapsam bi işe yaramıyor:(bir ara ayaklarına masaj yapıyordum çok hoşuna gidiyordu öyle uyuyordu ama bu dönem çok kısa sürdü şimdi yine başa döndük


julide

handan uyku konusunda biz çok çektik. düzen bulmamız çok zor oldu. hala da bulduğumuz söylene


julide

handan uyku konusunda biz çok çektik. düzen bulmamız çok zor oldu. hala da bulduğumuz söylenemez, düzenimiz haftalıktan öteye geçemiyor bi türlü. Ela genelde ayakta sallanarak uyuyor. Fakat son günlerde uyumamak için resmen kendini yırtıyor. Günlerce kafayı yedim, 9’da yatak odasına girip 12’de çıktığımız biliyorum. Son bir aydır artık pes ettim. Aramıza alıyoruz, yastık ve battaniye ile oynayarak bir orayı bir buraya kendini atarak uyuyor artık. Ama muhakkak gece kalkıp yatağına koyuyorum.

Ben bu direnişleri şuna bağlıyorum; bizi çok özlüyor ve bizimle çok güzel vakit geçiriyor.

Enteresan olan bakısıyla gündüz hala sallanarak uyumasıJ))

 

Neyse eninde sonunda bi düzen bulacaz bunu biliyorum

Geçici bi durum olduğunu düşünüyor ve kendimi avutuyorum


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 0

Uyku düzeni ve pınar sibirsky 2

yaseminil 2A
Son: atomkarinca,

Cocugum hic birsey yemiyor lutfen yardim edin? 8

hiraninannesi 2Y
Son: derya275,

Oğluma isim 6

baderose 4Y
Son: zehrashn,