Bebegim uyumadan emmiyor?!!

seniyyet soruyor: 6

merhaba arkadaslar..kizim 5.ayini bitirmek uzere..3 aydir sadece uyutarak emziriyorum ve artik cok yiprandim..disari bile cikamiyorum bu yuzden..denemedigim.yontem kalmadi..pozisyon degisikligi ac birakmak doktor kontrolu..vs..herseyi.denedim..bazen emzirmekten kesmeyi dusunuyorum..her emmeden once onu uyutmak sonra bide uyumasi icin uyutmak..cocuk butun gun ayagimda nerseyse..var mi bi fikri yada tecrubesi olan?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


seniyyet

yani hic bi yontem denemediniz mi o zamanlar??..benim gibi her seferinde uyutup mu emzirdiniz yoksa kendi haline birakip saatler sonra acliktan.mecbur mu aldi?


ersyes

merhabalar... aynı sorunu yaşadık ısrarla devam edin emzirmeye...bizimki 5 ay kadar uyurken emdi daha sonra bırakmak bilmedi 13 aylık hala emiyor


cypsun

Kiloalımında problem yoksa biberona hiç bulaşmadan uykuda emzirmeye devam edin bence.

Ben de aynı şeyleri yaşadım. 3 ay sorunsuz emerken 3 ayı bitirdiği gün memeyi tutmamaya başladı. Şimdi düşününce süt akışımın çok fazla olduğunu görüyorum. Stres de çok etkili, o döndükler ben d her sferinde aman yine emiyorlar diye memeye koyuyordum. Ve bir kısır döngü gelişti böylece...

Ama bizde kilo problemi de vardı. Yani uyutunca da 2 dk. Emiyor bırakıyordu. Uykuları darmadağındı. Her 2 saatte bir uyutup emzirmek zorunda kalıyordum.

Ben de mecburen, ne kadar süt aldığını hesaplayabilmek adına biberona geçtik. Ama onu da uyurken alıyordu... Bu büyük hataydı bence, en azından bir kere biberon bir kere emzirme şeklinde devam etmeliydim.

Çünkü nerede okuduysam, bu emzirmeyi reddeden bebekler günün birinde memeye dönüyorlar...

Siz de yılmayın. Ve kiloda problem de yoksa hiç stres yapmayın.

Bir de gerçekten aç olarak emzirdimiz mi? Yani 2 saat değil de 4 -5 saat. Çünkü uykuda emince hiç açık hissi uyanmıyor sanki...


seniyyet

cyprus sizin bebeginiz tekrar normal emmeye döndü mü?


fistikcik

Seniyyet, bebeği saatlerce aç bırakıp memeyi almaya zorlamak asla doğru bir yöntem olamaz. Ayrıca işe de yaramaz. Yukarıda bahsettiklerimizi denemeye başlayın. Ama hemen sonuç alamayabileceğinizi, bir süre (belki 2-3 ay) uğraşmak zorunda kalacağınızı bilin. Bizde sorun çok farklıydı, 4. ayda bir meme reddi yaşadık, 7. aya kadar sürdü. Tüm bu süre boyunca ayakta ve sallanarak emzirmem gerekti. Ama sonunda geçti. Bu yüzden, pes etmeden, önerilen yöntemleri deneyin. Bu arada elbette bebeğinizde reflü olup olmadığını bir çocuk gastroenterologuyla görüşerek tetkik ettirin. Çünkü sorun reflüden kaynaklanıyorsa önce bunun tedavi edilmesi gerekir.


seniyyet

arkadaslar kizim düzelmeye basladi..kendiliginden emer oldu birden..bugun yaklasik 4-5 kere kisa kisa da olsa aglamadan ve istahlica emdi..sebep ne hic bi fikrim yok ama buna da sükür..iyiki sabretmisim..gitgide düzelicek galiba..dualariniz icin tesekkurler:)
Cevaplamak için Üye ol