Kıızmın terlemesine nasıl çözüm bulabilirim

sevims soruyor: 5

Merhaba,

biz terlememize bir son getiremiyoruz ve bunun sonucunda sürekli hasta nefesi daralıyor öksürük . Alerjik astımı oldu kızımın. Bir yere gitmek büyük sorun sırıksıklam terliyor. Çok hareketli birde. Üst değiştir mendil koy sonu yok . Ne yapmalıyım çözüm bulamıyorum . Dr.lar hep aynı iğne , hava, ilaç.. Hava için makine aldım sürekli kullanıyoruz. Bu şekilde olupta çözüm bulan varsa lütfen bana cevap versin. Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


burcuerkan

peki hiç bir doktor kan ve hormon tahlili yaptı mı
 ?belki hormonal bişi olabilir gibi geldi aklıma ama uzman değilim sadece bi fikir


sevims

Kan tahlili yapıldı düşük çıktı ferrum verdiler. Açıkçası onuda düzenli kullanmıyoruz. Kızıma annem bakıyor ben çalışıyorum. Hormon tahlili hiç yapılmadı Burcu Hanım.


burcuerkan

bence düzenli kullanın ve bir başka doktora götürün :)


Silanurr

terlemenin bazen genetik bazen de demir eksikliğinden olduğunu biliyorum. demiri düşük çıkmış ferro verdiğine göre sizin de belirttiğiniz gibi. bence ilacını ihmal etmeyin. hatta mümkünse kahvaltılarında bir kaşık kadar pekmez kullanın.. geçmiş olsun.


HANCAN

Oglum 20 aylik inanilmaz terliyor. Biz ayni ortamda gayet normal hissederken o boncuk boncuk ter dokuyor. Kisin bile ince penye kiyafetler giydirir onun atesli oldugunu bildigimden hafif giydirip terletmemeye calisiriz ama nafile. Ter yuzunden kac kez ust degistiriyoruz bilmiyorum. Bir caresi varsa ben de bilmek isterim ama bence biraz genetik. Ailede olan birsey bu bizde. Cok zor haklisiniz yedek kiyafet tasimaktan ve surekli degistirmekten ben de bikkinim. Tek yol mumkin oldugunca hafif giydirmek ve terlemesine izin vermemek (ama bu da bizde neredeyse imkansiz yine terliyor yine terliyor). Anliyorum halinizi yani ...Cevaplamak için Üye ol