Yardım edın lutfen.... Bebegimi yediremiyorum....

Sabina_88 soruyor: 1

Oglum 7ci ayina 1 hafta sonra girecek. 1,5 aydir yalniz uykuda yediriyorum. Artiq corbalar filan basladim aglata aglata zulumle yediriyorum. Oksuruyor agliyor olecek gibi bagiriyor yemek zamani.. Uykuda yalniz sutunu iciriyorum. Corbayi rondodan gecirib veriyorum,uykuda bile icmiyor..Doktorlar tedavi etdiler ama hic bir qram da faydasi yok... Boyle bir sey basiniza geldimi? Ne zaman duzeldi?yol gosterin ne olur...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


pakize_efe

benim oglumun da ek gıdaya gectigimizden beri yemek yeme sorunu var. bu zamana kadar ogrendım tek sey ısrar etmek , zorlamak cocugu cıldırtmaktan baska bir seye yaramıyor. bana da ısrar etme dediklerinde nasıl ısrar etmeyeyeim diye geciriyorum icimden ama zamanla anladım ki zorlamak cocugu yemekten iyice uzaklastırıyor. 

ben bır suredır yemek yememesine sabretmeyi ogrendim, hemen olmuyor ama yeni yeni faydalarını gormeye baslıyorum galiba. daha yedi aylıkmıs bebegınız, cok krıtık donemdesiiniz.
eger gastro vs. gibi doktor kontrollerinizde bir sorun cıkmadıysa, yani tıbbı bir problem yoksa çok zor biliyorum ama SAKIN ISRAR ETMEYIN. ÇUNKU ISRAR ETMEK BERABERİNDE KUSMA REFLEKSINI GELİSTİRMELERİNE SEBEP OLUYOR. ben bunu yasadım, onu unutturmak yemek yedirmekten daha zor. 

Ihtiyacımız olan tek sey SABIR...
Cevaplamak için Üye ol