oyun grubu için erkenmi??

ra_she_de soruyor: 2

merhabalar


oğlum 23 aylık. 18 gün sonra 2 yaşını dolduracak. ben oğlum doğduktan sonra işi bıraktım ve sürekli onun yanındayım. çok sosyal ve hareketli bir çocuk olduğu için bu sene bir oyun grubuna başlatmayı düşündüm. birkaç yer gezdik bu araştırmalar sırasında oğlum deneme derslerine katıldı ve beni hiç aramadı. hatta süremiz dolduğunda onu zorla çıkardım ordan. bende hazır olduğunu düşünerek bir okula karar verdim. hafta içi 3 gün 2 şer saat olarak oyun grubuna yazıldık. ama başladıktan sonra istekli oğlum gitti. şimdi bende ayrılırken ağlıyor. bende çok üzülüyorum. toplamda 4 ders gitti. öğretmenler sürecin normal olduğunu ilk günler bütün çocukların ağladığını söylüyorlar. ama ben çok zorlanıyorum. sizce de normal midir bu süreç yoksa erken mi davrandık kreş-oyun grubu için?

teşekkürler
Bu soruyu cevapla


12 Cevap


SelmaOnurEmre

Canım bir arkadaşım Haccettepe Üniveristesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim görevlisi. 3 yaşından önce erken oluğunu söylemişti. Ama yine de sen bilirsin tabii. Gidişata bakarak kararını verirsin.


egeli98

ben bile 15.5 aylık kızım için kreşelere bakınıyorum oyun gruplarına.ve de vereceğim,bence 2-2.5 yaş gayet normal hatta bana göre geç bile.ben o yaşta kreşe vermeyi düşünüyorum,2 yaş olunca vereceğim kreşe,en iyi bakıcıdan bile iyidir kreş..
Cevaplamak için Üye ol