Suni sancı mı sezeryan mi?

Zerrin_ soruyor: 10

39+5 haftalık hamileyim ve dün nst kontrolüm vardı, daha önce iki defa pelvik muayene yapıldı ve üst pelvik kemiğimin çok basık olduğunu normal doğumun zor olabileceğini ama yine de normal doğum için son ana kadar beklemeye karar vermiştik. kemiği atlatabilirse doğum olur, atlatamazsa sezeryan diye bilgi vermişti. dün yine pelvik muayane yaptı, ve kızım doğum kanalına inmiş, ama kemiği atlatamıyor dedi. nstde de sancılarım çıktı, dr cuma günü hastaneye yatmamı, suni sancı ile doğumu tetikleyip 2 saat içinde suni sancının etkisine göre sezeryana alabileceğini söyledi. ve 10 gün önceki kilosunda idi kızım, hiç kilo almamış... o yüzden müdahale ediyoruz dedi... ben de doğumumun müdahalesiz olmasını istiyordum ama bu kemik beni baya düşündürüyor. bebeğime bi zarar verebileceğini düşünmek bile korkutucu... sizce suni sancıyı denemeli miyim? kemiği şu an ki sancılarımla atlatamadı ise suni sancı ile atlatabilir mi? yoksa hemen sezeryan ile mi bebeğimi dünyaya getirsem... bu konu hakkında suıni sancı ve pelvik kemiğinin basıklığı hakkında bilgisi olan var ise beni aydınlatırsanız çok ama çok sevinirim...
 

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


kuzununannesi

denemek istiyorum d emiş doktorunuz ama ben sizin yerinizde olsam sansa bırakmak yerine hiç olmazsa bebeğimi guvence altına alırdım..

sezeryan ölüm değilki.. ben kendi istegimle sezeryan oldum ve hiç pişmanlık yaşamadım.. dogum yaptıgım gun ayaga kalktım ve bir daha yatmadım diyebilirim.. ne gulmekte sıkıntı yasadım ne yolculukta arabadan kaynaklanan sarsıntılarda sıkıntı yasadım.. kısacası hayatım kesinlikle hiç kısıtlanmadı sezeryan oldum diye..

bebeğin sıkıntı yasama ihtimali varsa ona sonucsuz kalacak buyuk stres yasatmak niye?? biliğyorsunuzdur.. insan dogarken yasadıgı stresi bir daha yasamazmıs oyle bi stres seviyesinden bahsediyorum..


Ozgeerdogan

Ben de bebeğin başı doğum kanalına girmediği için suni sancı alarak normal doğum yaptım.Suni sancı çok dayanılmaz değil ve tamamen benim tercihimdi.Sezeryandan çok korkuyordum:) çok şükür bebeğim de ben de sağlıklı bir doğum yaşadık ama sonuçta şimdiki aklım olsa bebeğimi tehlikeye atmazdım.Doktoruma kulak verir,süreci uzatmadan sezeryanı kabul ederdim.Bebeğinizi ve kendinizi riske atmayın derim ben.Doktorunuza güvenin.


ilal

bence kermit doğumda:)inşallah kolay geçer herşey.....


Zerrin_

 :)) yok daha doğurmadım. yarın 9'da hastaneye yatıyorum.

Öncelikle hepinize çok teşekür ediyorum, bugün biraz daha sakinim...
sanırım kızıma, nasıl olursa olsun, kavuşacak olma fikri rahatlamam
için yeterli. 

Umarım sorunsuz bi şekilde kızımı kucağıma alıırm. Suni sancıyı istemediğimi dile getircem ama  soracaklarım da var, yarına kadar da vücuduma ve dr.'uma güveniyorum diye kendimi telkin edicem:))

Ben de bir çok kişiden suni sancı hakkında pek de iç açıcı olmayan
tecrübeler dinledim. Dr.'um sezeryan yanlısı olmadığı için ona güvenim
sonsuz ama suni sancıyı da ben pek istemiyorum...Ailem de zorlamamak gerektiği konusunda
hemfikir olmuş durumdalar. Normal doğum yapamamak benim için çok üzücü
olsa da zorlamam durumunda da bebeğimin zarar görebileceği riskinin
yanında kabul edilebilir bir durum gibi geliyor. ama suni sancının da
2 saat içinde ne gibi dezavantajı olabilir ki? 10-12 saatlik suni
sancının yanında katlanılmayacak bir durum değil gibi geliyor... bakalım, yarın büyük gün...hepinize çok ama çok teşekkür ederim, iyi ki
varsınız...   


ebruR

Kermit09 a rahat kolay bir doğum,bebeğine sağlıklı bir hoşgeldin diliyorum.

Allah yardımcınız olsun...Zerrin_

ebrubaskoylu, çok teşekkür ederim... inş. kızımı sorunsuz kucağıma alırım... Allah hepimizin yardımcısı olsun...


Ulku

ne guzel, ne heyecanli bir gun senin icin :))
dualarimiz seninle.
cok ozendim coook :)
insallah hersey doktorunun kontrolunde gelisir. oyle olacagina eminim gerci, rahat ol sen.
kizini gordugunde artik baska  bir zamanda baska bir sen olacaksin. su anki halini bi yere not et istersen :)


iptal_uye

yarın evden yalnız çıkıyosun ve kucağında bir minikle döneceksin. biliyorsun ki kucağına almaya az kaldı kuzuyu, çok tatlı bir heyecan.
hakkınızda en hayırlısı olsunZerrin_

çok teşekkür ederim, nasıl bir duygudur bu... daha yüzünü görmeden, kokusunu içime çekmeden, onun bi tırnağı için canımı veririm... Hepimiz hakkında her zaman en hayırlısı olsun... göz pınarlarım dolu, ağladım ağlıcam, içim kıpır kıpır...


ilal

evet hakkınızda en hayırlısı olsun...dualrımız sizinle:)Cevaplamak için Üye ol