Suni sancı mı sezeryan mi?

Zerrin_ soruyor: 10

39+5 haftalık hamileyim ve dün nst kontrolüm vardı, daha önce iki defa pelvik muayene yapıldı ve üst pelvik kemiğimin çok basık olduğunu normal doğumun zor olabileceğini ama yine de normal doğum için son ana kadar beklemeye karar vermiştik. kemiği atlatabilirse doğum olur, atlatamazsa sezeryan diye bilgi vermişti. dün yine pelvik muayane yaptı, ve kızım doğum kanalına inmiş, ama kemiği atlatamıyor dedi. nstde de sancılarım çıktı, dr cuma günü hastaneye yatmamı, suni sancı ile doğumu tetikleyip 2 saat içinde suni sancının etkisine göre sezeryana alabileceğini söyledi. ve 10 gün önceki kilosunda idi kızım, hiç kilo almamış... o yüzden müdahale ediyoruz dedi... ben de doğumumun müdahalesiz olmasını istiyordum ama bu kemik beni baya düşündürüyor. bebeğime bi zarar verebileceğini düşünmek bile korkutucu... sizce suni sancıyı denemeli miyim? kemiği şu an ki sancılarımla atlatamadı ise suni sancı ile atlatabilir mi? yoksa hemen sezeryan ile mi bebeğimi dünyaya getirsem... bu konu hakkında suıni sancı ve pelvik kemiğinin basıklığı hakkında bilgisi olan var ise beni aydınlatırsanız çok ama çok sevinirim...
 

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


kuzununannesi

Allah'ım gönlünüzden geçeni hakkınızda hayırlısı eylesin ve hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.. minik meleğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanız dileğiyle.. dünyanın en tarifsiz duygularını yaşamaya hazırlıklı olun derim :)))))))


Damla

Doğum yaptınız mı bilmiyorum, bahsettiniz konunun ne kadar risk oluşturduğunu da bilmiyorum ama şöyle düşünüyorum, eğer sezaryen meraklısı bir doktorunuz olsa 40 haftaya kadar beklemezdi. Ben böyle bir durumda kalsam sezaryen olurdum sanırım (normal yaptım ben).


PelinSelin

Saglikla bebeginize kavusmanizi dilerim ben de... Benim bebegimde ilk gunler yorucu olmustu, bu heyecanla ne kadar olur bilmiyorum ama uyuyun son gece :-) Cok farkli ve guzel bir dunyaya adim atiyorsunuz, dualarim sizinle...


zeyno18

tanıdığım bir yakınımında kuyruk sokumu kemiğinde eğrilik olduğundan ard arda 3 kez suni sancı verilerek doğum yaptı.sonunda normal doğurdu ama çok zorlanmıştı bu kadar zor olacağını bilseydim sezeryanı kabul edrdim dedi. fakat bu ikinci doğumuydu .ilk doğumunda hiç bir sorun yaşamadı.


Zerrin_

öncelikle hepinize yorumlarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. 10 gün önce kızımı kucağıma aldım. ilk önce suni sancı verildi, 5-6 saat içinde bi açılma olmayınca sezeryan ile müdahale edildi. epidural olduğu için kızımı hemen görebildim. ama suni sancı beni çok yordu, sancı çekerken de 3 defa suyum gelmesine rağmen açılmam olmamdı. sezeryan esnasında da dr. bütün gün bekleseydik bile kızın kanala inemezmiş, boşuna sancı çekmiş olurdun dedi, üzüleim mi sevineim mi?(!) neyse ki atlattık 2 gün çok sancılı geçti, gaz sancısı ama şimdi çok şükür kızım da ben de gayet iyiyiz...
hepinize sevgiler...



Damla

Sevinin tabi :) Elif Alya Doğan aramıza hoşgelmiş. Gözünüz aydın, bir sorun olmadan doğmasına ve en azından epidural ile daha çabuk kucağınıza alma şansı bulmuş olmanıza çok sevindim.


ilal

gözünüz aydın:)


EmineKartal

Allah anali babali büyütsün, saglikli, mutlu, huzurlu insallah. bundan güzel var mi kuzu dünyaya gelmis:) nasil geldiginin artik bir önemi kalmamis... hayirli olsun tekrardan



ZEHRAARSLAN

Benim sancılarım açılmaya yetmediğinden suni sancıyla doğum yaptım. İki sancı arasında fark görmedim. Bunun haricinde suni sancı ya da sezeryan birbirleriyle kıyaslanabilecek kriterler değildir.

Kıyaslanacaksa sezeryan ve normal doğum kıyaslaması yapılmalı.
Ben şahsen şart olmadıkça sezeryana karşıyım. Normalden korktuğu için sezeryanla doğum yapmış sonradan çok pişman olmuş tanıdıklarım var. Adı üstünde normal olan normal doğum. Ama risk varsa bebeğinizin ve sizin sağlığınız için hangisi daha iyiyse onu tercih edin.


psychomom

  Bende 42. haftada sancı olmamasından dolayı sunı sancı denendı,ama baştan doktorlara sordugumda çoğu hamılede sunı sancının işe yaramayıp sezaryen oldugunu söyledıler.yıne de doktorlar şansımızı deneyelım dıye verdıler.sonucta bende de işe yaramadı,ve bende sezaryen oldum.yanı böyle olucagını baştan bılseydım dırek sezaryene gırıp kendımı  hıc strese sokmazdım.

  Bebeklerınızı güle güle büyütün..



Cevaplamak için Üye ol