mama yerine...??

nurturia soruyor: 10

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Ulku

soyle 9 aya kadar falan idare etseler sonrasinda mama sart degil diye biliyorum.
el verelim edinelim, bir kucuk melegin mamasini mi karsilayamayacagiz, kiyamam.


Ulku

ozgecim, ben bebeklerime hic devam mamasi vermedim, inek sutu de vermedim.
anne sutu aldilar hep ama 6.aydan sonra anne sutunun besleyiciligi azaliyor, mamanin yerini tutan anne sutu de degildi yani. bulgurlu (dugu-ince bulgur), irmikli sebze corbalari tok tutuyor. sut yerine de yogurt yedirsin bol bol. pirincin besleyiciligi fazla degil, karin sisirmekten oteye gidemez.

alternatif olarak kasik mamasi aklima geliyor, daha az masrafli oluyor ve daha besleyici oluyor bana gore.
besleyiciligi ozellikle pirinc unu ile karsilastirilirsa cok daha fazla.


Ulku

tamam bir sure devam mamasi da kullansin, yavas yavas azaltsin biberon isini.
bebek bir sekilde karni doysun uyur. biberona da meyve suyu koyar ille ariyorsa.


burcubrsn

annem ben sizi hep inek sütüyle büyüttüm der..3-4 aylıkken bile verirmiş..ozamanlar bisi olmuyoda simdi niye öcü gözüyle bakılıyo anlamıs deiylim..yani çok alerjen cocuklarda tamam verilmesin ama böyle bi durumda ben olsam kesin denerdim...bence de mama firmalarının bi oyunu olabilir

mama yrd na karar verilirse ben de bir aylığını karsılarım..


lugesya

ozge adres verirsen ımkanımız oldukca mama alır gonderırız , bir ay ben gonderirim bir ay baska arkadas en azından 1-2 ay bu sekılde ıdare edemez mıyız ? yanı dırekt sana gonderelım olmazsa sen verırsin nereden geldıgı onemlı degıl nasıl olsa ? olmaz mı kıyamadımburcubrsn

evet evet bence özge adres yazsın..ve hangi mamayı göndermemiz gerektiğini..imkanı olan özgeye göndersin o versin..benim de içim sızladı..3-5-10 kaç mama giderse kar kardır..yazık kuzuya..


burcubrsn

evet farkındayız..ilk amacın yrd olmadığı mama yerine ne verilmesi gerektiği fikri idi..
ancak nurturia annelerinin içinden böyle geldi..ancak sana gönderilmesi daha mantıklı..onun belki ayrı ayrı gücüne gidebilir..sen kendi yardımınmıs gibi verirsin..


lugesya

evet evet mama ismi ve adres yaz isteyen göndersin Ozgecim mahcup olunacak bir sey de yok bence, hatta çok şükür edilecek bir durum var. mesajını bekliyoruzlugesya

ben rica ediyorum adres bilgisi 
ben hic mama kullanmadıgım icin acıkcası hic anlamam bunlardan o yuzden lutfen bana tam isim vs soyleyebilir misin ? devam sutu mu ? kasık maması mı nedır ne degıldır ?


Ulku

ozgecim sen mama ismi de yaz, hangisine alismissa ondan devam edilsin, bir de yenisine gecis icin caba sarfetmesin anne.
en hesapli kargo da ptt kargo bu arada :)Cevaplamak için Üye ol