mama yerine...??

nurturia soruyor: 8

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


sumeyye

..


iptal_uye

merhaba,
hepinizi gönülden tebrik ediyorum. harikasınız.

aklıma takılan bir şey var. benim kızım hiiiiçççç devam sütü almadı, her markayı denedim ama almadı. acaba bu bebiş devam sütünü alacak mı? annelerimiz bol bol göndermiş devam sütlerini, inşallah reddetmez minnoş.


sumeyye

..


lugesya

eger anne sütü alamıyorsa bence devam sutu veya işte benzerleri gerekiyordur sanırım.Biz anne sütü verdiğimiz için ek gıdalar yanında hiç gerek duymadık mama veya devam sutlerıne . Halen daha ınek sutu bıle vermıyoruz alerjımızden oturu.sumeyye

..


yasemin_ekin

Konu ile ilgili, belki yardım amaçlı devam sutu almak isteyen annelere yardimci olur: Dün Bayar Caddesi Biberon Magazasinda 500gr 2 numara devam sütünü 9.90'a aldim. Yanında bir de islak mendil veriyorlar.

Genelde Biberon'un fiyatları çok uygun oluyor.


Ulku

arkadaslar,

cok ihtiyaci olan bir ailenin ikiz bebekleri icin aptamil-1 ihtiyacimiz var.
ben babaya baska marka da olur mu diye soracagim, bebekler 32 haftalikken premature olarak ve pek cok saglik sorunlariyla dunyaya geldiler, bagirsak ve karacigerlerinde hala sorunlar var, o yuzden emin degilim her marka olur mu, doktorlari aptamil kullandirtiyor. 

bebeklerden biri sadece anne sutu aliyor, mama ona yasak imis. diger bebegimiz ise dogduktan sonra cok fazla hastanede kaldi, annesini ememedi. annesi ona simdi de sagip veriyor ama emmedigi icin sutu ikisine yetmiyor.


ilal

güzel bir paylaşım olmuş....
bir kaç şey eklemek istiyorum..
anne sütünün besleyiciliği 6. aydan sonra yetmiyor ,olmuyor gibi ifadelere ben katılmıyorumkızım 7 ayında ek gıdalara geçtik ki geçtik bile denilemezdi..1 yaşına kadar hep anne sütü ağırlıklı gittim.hatta daha 3 haftadır anne sütünü bırakıyoruz ,yinede ağırlık ondaydı. kilo alımında yada gelişiminde hiç sorun yaşamadım....
 ben inek sütünü savunan taraftayım...keza 7 aydan beri sütle haşır neşir olmuştur...

ve kilo alımı çok az olan bir bebeğinde sulandırılmış inek sütü ile normalae geçtiğini bilirim....

dip not olarak aklınızda olsun isterimCevaplamak için Üye ol