Uykuda burun tıkanması

zopatya soruyor: 10

Bnm oğlum 1 ay önce nezle olmuştu fakat o günden beri nezlesi geçtikten sonra burun tıkanıklığı başladı. Gün içerisnde ne akıntı ne de başka br sıkayeti var ama uykuda özellkle geceleri burun tıkandığı için uyanıyor devamlı. Ne yapmak gerek bilgisi olan bar mı? Buarada alerjk br cocuk kendisi...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


angelwave

cold mix diye bir damla var
oğlum uyuyunca ya pamuğa yada çarşafın üzerine birkaç damla damlatıyorum çok işe yarıyor tavsiye ederim
içerisinde okaliptüs yağı var mentol yok
yada bir soğanı dörde bölüp çocuğun yanına koyabilirsin daha doğal bir yöntem bu her ikiside bizde işe yaradı
;)


mer_ve_

alerjikse dr ilaç verebilir benim çözümüm serum fizyolojik hem seviyor hemde hemen açılıyor burnu


kpinar7

birde eczanelerde nem damlaları var, biz tıkandığı zamanlarda damlatıyoruz o çok yumuşatıyor. çekme işlemi de yapmıyoruz, çünkü bizde damlatmaktan çok çekmek sıkıntı oluyordu.


zopatya

Evet aynen. Buhar makinası işe yarar mı acaba


iflah_olmaz

çözüm soğuk buhar makinası. açıyorum en düşük ayarda odasına sabaha kadar çalışıyor.bendeki nem ölçümü de yapıyo oda da yeterli nem varsa duruyor kendi kendine daha sonra tekrar çalışıyor.ürün şu:
cfka

Yatmadan önce kışın tonimer baby okyanus suyu spreyi sıkıp burnunu temizleyip (bunu banyo yaptırmadıgımız gunler(2 gunde 1) yapıyorduk, banyoda zaten burunda ne var ne yok cıkıyor), kafasının altına 2 yastık koyup biraz yuksek olmasını sağlıyorduk, bir de soğuk buhar makinesi almıştık gece boyu onu çalıştırıyorduk, bir nebze rahatlatmıştı çok hasta oldugu dönemde.


zopatya

Bnm oğlum da kaz tuyu yastıkta yatıo acaba ondan mı

Buhar makınesı deneyelm br de... Cnku nezleden sonra kaldı bu tıkanıklık...

Tesekkurler yardmlarınıza


sevil34

En iyisi serum fizyolojik birde buhar makinesi bizde çok işe yaradımutluannelif

Burnu kapalıysa ya da hafif soğuk algınlığı varsa başucuna bir kuru soğanı kesip koyuyorum inanılmaz işe yarıyor. Alerji durumu ve kuru soğan hakkında hiçbir bilgim yok ama.


deren22

cold miks, buhar mak, fizyolojik damla, okyanus suyu hepsini oğlumun burnunu açmak için denedim ama hiç biri işe yaramadı. meğer vücudunda enfeksiyon varmış. tahlil sonucu crpsi yüksek çıtı. antibiyotiğe başladığımız ikinci günü çocuğun burnu açıldı. üstelik burnunun açılmadığı üst solunum yolu enfeksiyonları kulağa vurabiliyormuş. bir de kulak iltihabı oldu benimki. özetle doktora götürseniz iyi olabilirCevaplamak için Üye ol