sütü arttıranlar neler?

kubra_maya soruyor: 10

Anne sütünü arttırıcı, gıdalar neler?Bilgi ve tecrübeli anneler ,açıklayıcı olarak yazabilirler mi??

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


anneyim_24

gerçekten sağmak sütü artırırmı bebeğim emmek istemiyor henüz 3 buçuk aylık ve ben artık dipteyim ne yapacağımı şaştım kaldım elektrikli pompam var bundan sonra 2,5 saatte sağacam artık.hep bebekle tensel temas olmazsa süt gelmez diyolar diye iyice üzülmeye başlamıştım.çok teşekkürler bunuda deneyeceğim.


firavun

yazılanların hepsi doğru,tecrübe ile sabit:)..görmediklerim balık(yemekten çıkıp arabayı beklerken gömleğimin düğmelerini açardım arabada zaman kaybetmemek için,müthiş doldururdu),taze soğan,pırasa,kuru incir/ceviz kahvaltıda,tavuk suyu çorba,zeytinyağlı kereviz,tahin/pekmez..daha aklıma gelirse eklerim..
fırsat buldukça dinlenmek,negatif etkileyecek her şeyden uzak durmaya çalışmak(ben hamileliğimde ve emzirdiğim sürece gazete okumamaya/haber izlememeye özen gösterdim)enerji emmeyen,neşeli insanlarla görüşmek
bol şans&kolaylıklar


Marlasinger

Ben de en çok dinlenmek,gnc mağazalarında satılan bira mayası hapı,vitamalt sütümü artırmıştı.


ozdenin_oykusu

üüzm suyu


unalfiliz

semiz otu, dut kurusu(kaynat,suyunu iç),zeytinyağlı pırasa yemeğichroma

Yazılanların hepsini denedim ama hiçbiri bende gözle görülür bir etki yapmadı. Bir tek çemenotunda göğüslerin iyice şiştiğini hissettim, o da öyle abartılacak kadar değildi. En önemli etken annenin morali. Sütüm yetiyordu ama hiç musluk gibi olamadım. Bünye meselesi.

4,5 aydan sonra kilo alımı azalınca mecburen ek gıdaya geçtik. Süt miktarım iyi aslında ama besleyiciliği azalmış dedi dr. Başlarda üzülüyordum bu duruma, yetersiz anne gibi hissediyordum kendimi ama sonra "önümüzde anneliğimi göstereceğim daha upuzun yıllar var" diye düşünmeye başladım.  

@anneyim 24; Sadece pompayla da bebeğini gayet güzel besleyen anneler var. (Örn. http://tanyasecil.blogspot.com/2010/10/sut-mut-isleri.html)  Pompa konusunda ben elektrikli olan modellerden pek randıman alamadım, en iyi sonucu Avent'in manuel pompasıyla aldım. Ama 90-100 cc çekebilmek için en az 3-3,5 saat beklemem gerekiyor. Gerçi bu miktar da kadından kadına değişiyor.


verda

kuru incir, hurma ve kayısı suyu.. benimde sütümde defalarca kesilmenin eşiğinden döndü gece yarısı kalkıp bulgur pilavı pişirip yerdim, moral önemli, stres yaptıkça azalabiliyor.. kuru inciri özellikle öneririm.. sağlıkla ve bol sütlü kalın:)


Hande_Omerinannesi

eğer bu besinlerin yanında karbonhidrat ağırlıklı da besleniyorsanız sütünüz şekerli olur ve bebek fazla ememeden doyar böylece sütün tüm vitaminli kısmını ememez (miş)   aysebanus

ülker.in maltana isimli malt içeceği var, ben çok faydasını gördüm, dereotu ve diğer yeşilliklerden yemek, günde en az 3 lt su içmek çok etkili oluyor.


kubra_maya

Teşekkürler anneler:)))))Cevaplamak için Üye ol