zaditen,sıpraktin.....uyku için verilir mi?

Puccanne soruyor: 7

bebişim 6 aylık uykumuz hiçyok artk beni tanıyorsunuzdur :)) zaditen ve sıpraktinin uyku yaptıgını ve bazı dktorların bebişlere uyku için bu ilaçları yazdgını okudum bizde kullansak zararı olur mu uyku için kullananlar var mı?bildiğiniz bir uyku ilacı varmı ama zararı ve yan etkisi olamayn bir ilaç....

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


serraa

prensesim, ben 3,5 yıldır deliksiz bir gece geçirdiğimi bilmem.


bence hiç ama hiç düşünme doktorun ver dese dahi verme derim.o daha 6 aylık bi bebek.eğer herhangi bir rahatsızlığı yoksa bırak uyumasın.benim oğlumun doğumsal tırnak batması sorunu varmış 6 ay ne gece ne gündüz uyumadım desem inanırmısın ciddi anlamda 1 saat deliksiz uyumadım .

ilk aklıma gelen emiyorsa emmek için uyandığı oldu.emzik kullanıyorsan onunla kandırmaya çalışabilirsin.eğer çok sık uyanıyorsa açlık dışında alışkanlıkdandır.birde bazı bebek ciddi anlamda uykuyu sevmez

gaz sorununuz varmı bilmiyorum ama şunu bir dene derim,20 günlük bir bebeğe bile verildiğine göre senin bebeğin içinde denenebilir: 1 çay kaşığının ucuyla ayırdığın kimyonu yarım fincan suyla karıştır ve kaynat istenirse şekerde konulabilir yazmış.soğuduktan sonra günde 2 defa 1 çay kaşığı ver.Bu bilgiyide bu ayki Bebeğim dergisinde Esra Erol oğluna uyguladığını söylemiş .oğlu 2.5 aylık.

sevgiler ..


Puccanne

saol serraa deniycem evet emmek için uyanıo yoksa karnı tok..


ozgelif

Kızım şu anda 2,5 yaşında. 22 aya kadar emdi.22 ay boyunca hemen hemen her gece saat başı olmak üzere uyanarak ve her uyandığında da emerek uyudu. Yani tam 22 ay boyunca ortalama her gün saat başı uyanıp emzirip tekrar uyuttum. Uykusuzluğumu siz düşünün. Memeyi kesmekten başka çare bulamayarak 22.ayda tamam artıkk dedim. Ama bu süreçte hiç ilaç aklıma gelmedi. Lütfen hiç bir sorunu olmayan bebeğinize ilaç vermeyin. En fazla 2-2,5 sene sonra yavaş yavaş düzene girecek. Kolay bir süreç değil tabi ki ben geceleri 10.kalkmadan sonra sinirden ağlayarak emzirdiğimi bilirim. Her şey geçiyor tüm zorluğu unutuluyor emin olun. Bu günlerinizde geçecek. Ama lütfen ilaçla değil.


eeslem

seninki yine emmek için kalkıyor benimki yaklaşık 7-8 aydır yatağın içinde sürekli dolaşıyor,ordan oraya atoyor kendini sonunda başlıyor ağlamaya.derin uykuya geçemiyor denemediğim yol kalmadı,doktor atarax verdi biraz faydası oldu ama çok kullanmak istemiyorum ama anneninde uykuya ihtiyacı var sabırlı ve sağlıklı olabilmek için haftada bir gece 4-5 kez kalkmak beni dinlendiriyor.kolaylıklar diliyorum.


fistikcik

Prensesesim, sizi anlıyorum, yorgunsunuz ve çözüm arıyorsunuz. Ancak çözüm aradığınız yer yanlış. Çözüm ilaçlarda değil.
Biz de 6. aya yeni girdik ve uyku sorunlarımız 5 aylıktan itibaren başladı. Bu ay tam da bir sürü şeyi (oturmak gibi...) öğrendikleri bir dönem, dişler de geliyor, uyku sorunları yaşaması çok normal. Bunun açlıkla ilgisi yok. Başka bir anne yazmıştı, "beton da yedirseniz yatmadan önce mjutlaka gece uyanır" diye. Aynen öyle.
6. ay aynı zamanda büyüme atağının olduğu bir dönem. Sık uyanıp emmek istemesi normal. Biraz sabretmekten başka yapılacak bir şey yok. Büyümek için bu dönemi geçirmesine ihtiyacı var (Internetten biraz büyüme atağı konusunu araştırın). Ayrıca yatarak emzirebilirsini,z (yine güvenli yatarak emzirme pozisyonlarını araştırın). Böylece o emerken siz biraz dinlenirsiniz (hatta güvenli bir pozisyondaysanız uyursunuz bile).
Bebeği bol bol dışarı çıkarın ve yatmadan önce banyo yaptırın. Bu da uykuyu getirir.
"Bu kış gününde bebek dışarı mı çıkarmış" diyenleri dinlemeyin. Yağmurdan ve rüzgardan korursanız, astronot tulum giydirip başını ve kulaklarını sıcak tutarsanız dışarı çıkarmak mümkün.
Yatmadan önce oturma egzersizleri yaparak biraz yorun. Bu da işe yarar.


Puccanne

inşallh bu günlerde biter herkeze çok teşekkür ediyorum içimi rahttınz sürekli evdeyim ve buda bunalıma girmeme dahada itici bir sebep  oluo dört gözle bu günlerin geçmesini bekliorum...


fistikcik

Sürekli evde olmayın, yazdığım gibi, sıkı giydirin bebeğinizi, gerekirse bir taksiye atlayın ve yakın bir yere gidin.
Sevgiler
Cevaplamak için Üye ol