Yeni doğan bebek yatağı ve yorganı

Sanemm soruyor: 7

Bir çok farklı görüş var ve aklım oldukca karışmış durumda...Yeni doğan için yatak yarı ortapedik mi olmalı?

En önemlisi de yorgan meselesi,elyaf yorganın terlettiğini düşünüyorum bu yüzden pamuk yorgan mı tercih edilmeli?Hangisi bebekler için en sağlıklısıdır acaba fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


lopikcim

yenidoğana yorgan ağır gelir yatağında yastık  ta bulundurmamak lazım diye biliyorum


zelalyucel

evet lopikcim bende araştırmıştım dr.yastıksız demişti Rüzgar hala yastıksız yatar yorganda ince yün yorgan yaptırmıştık onunla hiç sıkıntı yaşamadık.


lopikcim

zelal biz bu yastık konusunu portalda tartışmıştık hatırlarsın, 1 yaşından sonra bizim dr çok kalın olmayan bir yastık kullanabilirsiniz artık demişti..yani boyun açısını ayaktayken nasılsa, o şekilde muhafaza edecek ince bir yastık kullanılabilirmiş artık. ben kızıma hiçyorgan kullanmadım, kullanamıyorum da hala ..çok hareketli, tek pozisyonda durmadığı için yorgan altına toplanınca uyanıyor, yaz kış penye battaniyeyle uyudu kızım


dileksem

Yastik arkadaslarin dedigi gibi onerilmiyor ilk sene. Yorgan icin de agir olur diye dusunuyorum. onun yerine bebek biraz buyudugunde uyku tulumu kullanmak daha guzel oluyor. Gece uyaninca tulumla emzirip yatirmak da ayrica pratik.


ediluj

yatağı hatırlamıyorumda,kaz tüyü almıştım yorganda,çok hafif sıkıntı olmadı..bir yaşına kadar yastık yasak dendi,yatağın başını 30 C kadar yukarıda tutmak yeterli demişlerdi.


seyma_eymen

bende doğumdan önce bu soruyu merak etmiştim uyku seti filan aldım ama bol bol çeşit çeşit battaniye al başka birşeye ihtiyacın olmuyor battaniye yetiyor olmadı iki battabiye örttüm yumuşak olsun yeter


Defnemveannesi

ben de park yatak için uyku seti vb. almıştım ve hiç kullanmadım. yatağımız visco doktor o şekilde önermişti doğumdan önce çocuk doktoruna sormuştuk.
şu anda yastık kullanmıyor sevmiyor ve hep yüzüstü yatıyor zaten. ben de önceleri penye battaniye ve uyku tulumu daha sonra da mothercare in uyku tulumlarından kullandım.Cevaplamak için Üye ol