Gündüzleri emmeyi reddediyor

Kozzy soruyor: 0

Merhaba,

oğlum 3 ay 20 günlük. 1 haftadır gündüzleri emmeyi reddediyor. göğsüme yaklaştırdıgım anda mücadele etmeye baslıyor. ben de cok zorlamamaya calısıyorum ıyıce sogumasın dıye ama gercekten cok yoruldum. ben o kadar ugrasıyorum, cabalıyorum süt olsun dıye, o da emmeyı reddedınce cok uzuluyorum.

akşam 9'dan sonra sorun yokç derın uykuya dalmaya baslayınca ve gece 3-4 saatte bir çok güzel emiyor. fakat gündüzleri biberon ile mama vermek zorunda kalıyorum. biberonu agzına alır almaz iştahlı iştahlı emmeye baslıyor. bu arada anne göğsüne benzeyen medela calma biberonu kullanıyorum.

sütümü de sagamıyorum. avent ve medela makıne ıle defalarca denedım ama her seferınde goguslerım yara oldu, meme ucumun yapısından kaynaklı bır durum oldugunu sanıyorum. hemen etrafı kıpkırmızı oluyor ve kan topluyor. sanırım meme ucumun cevresı bıraz genıs. makıne cektıkce kenarları sıkısıyor. henuz diş çıkarmaya baslamamıs, dr kontrol ettı.

acaba o yuzden mı dıye dusunmustum ama o ıhtımal de gıttı. bu durumu yasayanlar var mı acaba ? bu sekılde devam edersem sutum azalır mı ?

dr umuz atasehır memorıal'da bir profesör. kendısıne guvenıyorum. bana "5.ayda tahıllı mamalara gecılebılır" demıstı. azar azar ek gıdaya baslayabılırız demıstı. bunu son care olarak dusunuyorum tabı kı...

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol