Libadiye veya bulgurlu'da kreş önerisi

Meteboy soruyor: 6

Libadiye caddesi veya Bulgurlu'da önerebileceğiniz bir kreş var mı? Salıncak anaokulu nasıl? Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilayy

Atakent size yakın mı bilmiyorum ama Atakent'te Boğaiçi Ğark anaokuluna baktık biz. Gayet güzel gözüküyor. Bir de çok eski bir kreş varmış; Pamuk Prenses. Onu da beğeniyorlar, bir de oraya bakacağım şimdi. Ona göre karar verip eylül ayında bende 3 yarın gün başlatmayı düşünüyorum.


sarayli

özel melis anaokulu var. orayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. kızım 3 hafta oraya gitti. bir cumartesi günü kızımı kreşe bıraktıktan sonra üst kata çıkıp acaba ne kadar ağlayacak diye beklerken, başka bir çocuğa nöbetçi öğretmenlerin bağırdığını duydum. hatta bir tanesi "sonunda seni tuvalete sıkıştırıcam, o olucak" dedi. bunları idareciye anlattığımda, bana inanmak istemedi ve savunmaya geçti. okulda benden ve 2 nöbetçi öğretmenden başka kimse olmamasına rağmen, idareci öğretmenlerin temizlikçinin kızına bağırdığını söyledi sanki kendisi de oradaymış gibi. temizlikçinin çocuğu da 3-4 yaşlarındaydı ve temizlikçi çocuğu olması bağırılmasını gerektirmiyor elbette. kaldı ki azarlanan çocuğun 2 isimli bir erkek çocuğu olduğunu söylediğimde de burada iki isimli bir çocuk yok dediler. çocuğun adını o anda hatırlayamadım haftalarca. kızımın kaydını hemen kreşten alıp yaşadığı depresyonu atlatması için işten çıkıp evde beraber vakit geçirmeye başladık. kızım oyuncaklarını tuvalete sıkıştırmakla tehdit ediyordu sürekli. 3 ay sonra bir gün "Mehmet efe seni tuvalete sıkıştırıcam" dedi ve şok oldum. çocuğun ismi Mehmet efe idi çünkü! benim kızım 6 ay sonra tamamen toparlandı. çok zor günler yaşadık.

ayrıca yemek saatlerinde de ilk günler kızımın yanında bulunduğum için şahit olduğum bazı şeyler var. öğretmenler kendileri damacanadan su içerlerken çocuklara musluktan su veriyorlar. nedenini sorduğumda muslukta arıtma cihazı olduğunu söylediler. yemek tabağı yerine tabldot ve bardak olarak da metal bardak kullanıyorlardı. sabah kahvaltısında içleri yarım olarak doldurulmuş meyve çaylarını da tek eliyle parmaklarını bardağın içine sokarak 3 bardak birden tutup masaya getiren bir öğretmen gördüm. benim kızım belki de bu sebeplerden bağırsak enfeksiyonu oldu. tuvaletlerdeki sular akmıyordu. o yüzden bu kreşi tavsiye etmiyorum.

okuldan memnun olanlar elbette vardır. ama benim yaşadıklarım hiç de hoş değildi.


Meteboy

nilayy, cevabınız için teşekkürler, ama Atakent bize biraz ters kalır, anneme yakın olsun istiyorum, acil bir durumda annemin kolay bir şekilde ulaşabilmesi için, Libadiye'de oturuyor annem.

sarayli gerçekten geçmiş olsun, sizin adınıza üzüldüm ama sonunda atlatmışsınız,  neyse ki fark etmişsiniz durumu :( Ayrıca bu tecrübeyi paylaştığınız için çok teşekkürler, en azından hatayla seçmemiş olacağım burayı

Başka önerisi olan var mı acaba, burada bana Salıncak Anaokulu'nu tavsiye ettiler bir kaç yerden. Burayı bilen veya öneren veya önermeyen var mı?


hatice82

Merhaba yeni üyelerdenim :) Aranızda olmak güvende hissettirdi .kreş bulabildiniz mi diye merak ettim bende bu çevrede arıyorum ama tam emin olamadım.İyi günler dilerim :)


nilayy

Arkadaşlar biz Çağdaş Işığım Anaokulu'na başladık Kasım ayının başında. Şu anda 5 yarım gün gidiyor, tam güne dönmeyi planlıyoruz. ama oğluma kıyamıyorum da, nasıl olacak bilmiyorum :(


esinnergis

merhaba, benim oğlum 4 aydır melis anaokuluna gidiyor. Sahipleri yazın değişmiş, ben çok memnunum okuldan. idaredekiler ilgili, öğretmeni sevecen. Sürekli iletişim halindeyim. Çocuğum okulun bahçesinden ve bahçedeki evcil hayvanlardan  çok hoşlanıyor. Sık sık dışarı çıkıyorlar. Çocuğumun eve mutlu geldiğini görüyorum, bu da beni mutlu ediyor. Sarayli senin adına çok üzüldüm, keşke yeni eğitim kadrosuyla tanışma fırsatınız olsaydı. Cevaplamak için Üye ol