emzirirken biberon kullanımı

SedaC soruyor: 1

Merhaba,

Bebeğim 1 aylık ve doğduğundan beri emziriyorum ama sınırda kilo alıyor. Aslında sütüm var ama yorulduğu ve yeteri kadar çekemediği için yeterli beslenmiyor. Sağıp kadeh dedikleri ölçekle vermeyi denedik ama pek başarılı olamadık, sütün yarısından çoğu boşa gidiyor ve çok hava yutuyor. Son çare sağıp biberonla vereceğim ama emmeyi bırakırsa diye çok korkuyorum. Hatta dün ilk defa verdim, bugün emerken zorlandı gibi geldi.

Emmeye devam etmesini sağlayacak bildiğiniz bir biberon var mı? Benzer durumu yaşayan anneler tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Hiç biberon vermeyi istemiyorum ama bu durumda yeteri kadar kilo alamıyor.

Şimdiden teşekkürler, sevgiler

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


SedaC

Merhaba,

Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Geçen hafta biberona başladık, önce Chicco'nun cam biberonunun denedim, bunu kullandıktan sonra emmekte zorlandı, ben de bıraktım. Şimdi Medela Calma kullanıyorum, bu biberon gerçekten özel tasarlanmış ve çekmek için uğraşması gerekiyor. Şimdilik emzirmeye de devam ediyorum, ilk alırken biraz kafası karışsa da emiyor. İlk defa bu hafta düzgün kilo almış, daha önceki haftalarda limitte alıyordu ve doktorumuz önermişti biberona başlamayı.

Bu şekilde de olsa uzun süre anne sütü almasını umuyorum.

Tekrar teşekkürler, sevgiler
Cevaplamak için Üye ol