18 aylık bebekleriniz ne yiyor ne kadar yiyor?

ozzzy soruyor: 10

Arkadaşlar  16 - 20 aylık çocukları olanlar Allah aşkına neler yiyor sizin bebekler ve ne kadar yiyor bir yazın. Ben artık bunaldım doğru dürüst yemiyor. bir gün bakıyorum çok güzel yemiş oh diyorum sonra bir hafta 10 gün  boyunca tek öğün ya da her öğünü iki ( gerçek anlamda iki lokma)     ile geçiştiriyor. Bir şeyi çok yediyse ona abanıyorum bu sefer ondan da bıkıyor. Kahvaltı , öğlen yemeği , akşam yemeği ne pişiricem diye düşünmekten keyfim kaçtı , ihtiyacı sadece yemek değil ki artık bu yaşlarda .oyunda istiyor ama bunalmış bir anneyle oynamaktan çocuğumda sürekli sıkılan biri oldu.o gülen yüzü gülmez oldu. Yemek alternatiflerinizi verirseniz çok sevinirim 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


zeyfe

ikizlerim birkaç gün sonra 20 aylık olacak. Artık onlara ayrı yemek yapmıyorum, biz ne yersek aynısını yiyorlar. Acısız ve yağı, tuzu, baharatı az yemekler yapıyorum artık.


lina

bizde de aynen öyle ayrı yemek yok az tuzlu az yağlı ve baharatsız tüm yemekleri paylaşıyoruz.


papish

hemen hemen yedinci aydan itibaren kendimize ne pişirdiysem onu yedirdim..bizimde kahvaltımız bu problem nerdeyse sadece yumurta yiyor gibi bir şey..gün içindede zevkli hale getirmek için salonda yerde falan yediriyorum ..piknik gibi;)...bunalmış anne moduna bende zaman zaman girebiliyorum ve hemen anlayıp o benden daha çok bunalıyor..çünkü yavrular bizden sürekli dinamik sabırlı istekli sağlıklı uykusuzluğu olamayan üretken bir anne modeli bekliyorlar..ama ne mümkün..sanırım yükü paylaşmak gerekiyor..


burcaksahin

http://www.nurturia.com.tr/questions/d04deec9-7f69-4757-85b4-9ec800eb3346/1/gunluk-yemek-listesi--plani-15--16-17-aylik-bebeler-icin

geçeenlerde konusulmuştu menü ve seçenekler. ay olarak 1 ay geriden gelse de yazılan cevaplar ve verdiğim link işinize yarayabilir.


zelalyucel

Biz hala püre yiyoruz ve ona özel pişiyor.
*Sırasıyla etli sebze çorbası +tavuklu tarhana+hindili şehriye gibi ( sabah erken anneanne çorba içirir)

*Kahvaltı Karışımı  günlük şişe süt içine: keçi peyniri+1 yumurta dönüşümlü olarak 2 bıldırcın yumurtası+tahin+pekmez+ev yapımı zeytin ezmesi+şekersiz marmelat+ 1 kaşık kuruyemiş (öğütülmüş ceviz+badem+ fındık+Antep fıstığı+tuzsuz ay çekirdeği  ve kabak çekirdeği içi+bir kaşık tahıl (buğday+çavdar+yulaf+pirinç unu+irmik+üzüm çekirdeği tozu karıştırılıp pişirilerek)
*sabahki ile aynı çorba
*evde mayalanmış yoğurt ( haftada dörtgün yoğurt)
*sırayla  karides+ton +mevsim balığı balkabağı+bezelye+havuç+patates hepsi tatlı olduğu için balığı bastırıyor.(haftada üç gün yoğurt saatinde)
*Meyve karışımı yarım yarım mevsim meyvesi ve bunların içine sırayla kuru kayısı+kuru dut+kuru
üzüm )

eğer uyku saatlerimiz aksarsa bizim için pişmiş tencere yemeğinden .yaseminun

malesef kahvaltı ,süt ve peynirle hiç hoşlaşmıyor.
Nasıl alıştırıcam süte bilmiyorum
Sabah:biraz domates ekmek az zeytin veya yumurta(  hiç sevmiyor çeyreğini anca yiyor) veya ballıı cornflakes veya muz süt peynir bal bisküvininin blenderdan çekilmiş hali
ara öğün:1 kivi veya elma veya muz veya yoğurt
Öğlen evde ne varsa:karnıbahar enfginar bezelya seviyor,taze fasülye ile arası hiç yok
öğlen 1 de uyuyor 3de kalkıyor
Öbür ara öğünde yemediyse yoğurt yiyor
Akşam 7 ye doğru yemek,genelde akşamları çok yemiyor çorba içiyor mutlaka
8 gibi 1-2 dilim meyva veya bisküvi
845 120cc aptamil mama
9-915 uyku


karanfilim

ipek 19 aylık kahvaltısı hala bulamaç.Pütürlü gıda sorunumuz yok ama ne yaptıysak ,lokma usulü kahvaltıya geçiremedik.(Önemli olan nasıl yediği değil ne yediği sadece merak ediyorum)Sizler ne zaman bulamaçtan lokma usulü kahvaltılara geçiniz?


zelalyucel

Bizde  hala geçmedik çünkü Rüzgar pütür yemiyor kahvaltı+yemek+meyve aklınıza ne gelirse uğraşıyorum ama nafile doktoruda senin hiç bulamaç yiyen tanıdığın varmı diye sordu bana bende yook diyince oda bundan kurtulacak sabret dedi.Günde bir öğünle başlamamı söyledi ama elma rendesi bile yemiyor nasıl olacak bilmiyorum.Annembirmelek

bende acaba bırtek benım oğlum mu hala pütürlü yıyor dıyordum ne yaptım ne ettım yok peynır yumurta yemıyor hep bulamaç mesela hala kahvaltılarımız.üzülüyorum ne zaman yemeye başlıcak dıye.elınde elma,ekmek,simit,biskuvi,salatalık yıyor ama gel gelılım lokma yok :(
suan azı dişlerimiz çıktığı için felaket bı hal aldı yeme sorunumuz ama bizde vede ne yapıyorsak onadan yıyor tabı beğenmediğide oluyor zor zar.


denizirmak

benim kızım  için ayrı yemek yapmıyoruz hiç..biz ne yersek o da onu yiyor.aslında bazen bizim yediğimizin daha fazlasını istiyıor tabi.ara öğün gibi..meyve,yoğurt,pogaca gibi şeyleri eline veriyorum yiyor aralarda..kilosu düşük aslında..10,5 kilo boy 83 cm.cok hareketli olduğu için kilo almıyoruz fazla.bunların yanında bir de anne sütüne devam ediyoruz tabiki..


Cevaplamak için Üye ol