Sağdığım sütleri kullanamıyorum :((

estel soruyor: 5

Binbir zahmetle sağdığım sütleri buzluktan çıkarıp eritince sütte bir koku oluşuyor..ve bu tadına da yansıyor..bebeklerim içmiyorlar o yüzden..bi yerde hata mı yapıyorum acaba, sizlere sormak istedim..bir gece önceden buzluktan buzdolabına indiriyorum,sabah suyun içinde ısıtıyorum ve böyle oluyor..buzluğa süt atan anneler??siz de yaşadınız mı aynı sorunu??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


TATLI_CADI

çok sıcak suda ısıtınca biraz koku oluyordu süt sağdığım dönemde .ılık suda,suyu sık sık değiştirerek ısıtmak lazım


cnst

Evet yaşadım, dolaptaki sütü içiyor buzluktakini içmiyordu kızım. Isıtma yönteminiz doğru, bir miktar koku değişiyor herşeye rağmen. Bizde sorun kendiliğinden gitti, ara ara denedik, önceleri asla emmezken sonradan kabul etti. Siz de ara ara denemeye devam edin. Tabi mümkün olduğunca poşetlere az miktar koyun, ziyan olmasın. Öyle olduğunda çok üzülmüştüm. 


Damla

Ben önceden çıkartmıyorum, poşetler hızlı çözülüyorlar, donmuş halde sıcak suda eritip veriyorum. Peki sorunun kokudan kaynaklı olduğundan emin misiniz? Biberondan kaynaklı olabilir mi, deliği küçük olabilir mi mesela?


fistikcik

Buzluktan süt kullanırken ben de önceden çıkarmazdım. Hatta ince bir tabaka halinde donmalarını sağladığım için poşeti açar, kullanacağım kadarını kırar, onu doğrudan suluğun içine (biberon almadı kızım) koyardım. Suluk sıcak suyun içinde ısınırdı. Bir de böyle deneyin.

Ama herşeye rağmen tat ve kokuda bir değişklik olabilir. İmkanınız varsa bir gün önceden sağdığınız sütü dondurmayın, buzdolabına koyun sadece. Buzluktaki sütlerden az az bu yeni sağılmıuş sütün içine karıştırırsınız. Belki bu şekilde bebekler içmeyi kabul eder. 10 aylık olmuş bebekleriniz, buzluktaki sütleri ayramn ya da kefirin içine karıştırıp vermeyi de deneyebilirsiniz.


Demgul

Benim bebeğim premetüreydi ve sütüm ona çok geliyordu bende sağıp sağıp koyardım 70 poşet olmuştu. Sonrasında 3. Aydan sonra yaşadığım stresten azaldı ve bu poşetlerle idare ettim. Arada benimde öyle çıkardı kokusuda tadıda çok kötü olurdu onu döker yenisini açardım çünkü içime hiç sinmezdi ama yedipimiz birşeydenmi buzdolabında çözdüemedenmi yoksa saklama şeklindenmi bilemiyorum. Aslında önce buzdolabına koyun çözdürün diyorlar ama ben su dolu bir kabın içinde çözdürdüğümde oldu.umarımbir iki poşet öyledir ve hepsini kullanabilirlerCevaplamak için Üye ol