Emzirmede diş ağrısı

arzugulumse soruyor: 8

Merhaba
3 aylık çok güzel bir kızım var çOnu emziriyorum ama bugün diş ağrısı çekiyorum ne yapmam lazım.Emzirirken dişimi nasıl çektiririm ardımcı lurmusunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sevican

emzirirken diş tedavisi yaptırdım ben. uyuşturucu iğne yapıldı, o gün sütümü vermedim, sağıp döktüm. ertesi gün emzirmeye devam ettim.


arzugulumse

İşin aksi tarafı kızım biberon almıyor.Mama içmeyi sevmedi.Sen ne verdin
Teşekkür ederim


kuzum

anneoluncaanladım sitesinde Dr. Kadir Tuğcu'ya sorulmuş soru ve doktorun cevabı
*doktor bey;

emzirirken diş çektirmek veya kanal tedavisinin  süte  bir zaararı var mı

*Hayır, hiçbir zararı veya yan etkisi yoktur, anestezi bile bebeğe dokunmaz. Anestezik madde süte geçse bile çocuk bunu damardan değil ağız yolu ile alacak ve midede parçalanacaktır.


kuzum

anneoluncaanladım sitesinde Dr. Kadir Tuğcu'ya sorulmuş soru ve doktorun cevabı
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=14504&PID=428237&title=emzirirken-dis-cektirme

*doktor bey;

emzirirken diş çektirmek veya kanal tedavisinin  süte  bir zaararı var mı

*Hayır, hiçbir zararı veya yan etkisi yoktur, anestezi bile bebeğe dokunmaz. Anestezik madde süte geçse bile çocuk bunu damardan değil ağız yolu ile alacak ve midede parçalanacaktır.NORTH_TAN

Bende diş tedavisi yaptırdım. Benim de hem kadın doğum doktorum hem dişçim "Hiç birşey olmaz. Anne sütüne geçmez." dedi. Hatta dişçim "ameliyat için anestezi mi yapıcağım sanıyorsun" diye güldü:))


BusraNas

Aynı sıkıntıyı ben de çektim dişim ağrıyo duramıyorum hemde doğumdan bi hafta sonra.Eşim doktor önce onun onayıyla gittim doktora diş hekimimde zararı olmayacağını söyleygince tedaviye girdim hem de bir kere iki kere değil kanal yapıldı dişte problem oluğu için 4 kez birer hafta arayla anestezi yapılarak  tedavi tamamlandı. bebeğimde gayet mutlu emdi o dönemler.düzeninizi bozmayın geçmiş olsunn:)


leylalperzeynep

bende yaşadım aynı sıkıntıyı hem kanal tedavisi hem çekim. bana da bişey olmayacağını söyledi doktorum. endişelenmeyin.maalesef biz anneler çocuk doğduktan sonra kendimizi unutuyoruz. emzirme döneminde vucudumuzdaki kalsiyum kum saati gibi boşalıyo takviye yapmamız gerektiğini unutuyoruz. bol bol süt ve süt ürünleri tükememiz gerekiyo .


arzugulumse

Arkaaşlar bugün doktora gittim largofen verdi.Atibbyotik bebeğe geçmiyor dedi ama bilmiyorum.
Kızımıda bugün banyo yaptırdım uyuttum yaklaşık 1,5 saattir uyuyor korkmam gerekiyor mu?


Cevaplamak için Üye ol