Alınmasına gerek varmıdır bunların diyenler

Zumrut_Mert soruyor: 10

Arzum Bebbe Nem Ve Sıcaklık Ölçer
Shipsbaby Küvet İçi Sünger ( Mavi )
bunları almayı düşünyorum ama gerek varmıdır acaba aranızda kullananlar varsa düşüncelernizi yazarsanız cok makbule gecer :)
BabyJem Evde Güvenlik Seti
Tanny Eğlence Tekeri Mama Sandalyesi Oyuncağım
Baby Polar Gear Mama Koltuğu Yükseltici (Toy Story) ( Toy Story )
Sevi Bebe Kumaş Mama Sandalyesi
Megcos Ördek Suya Daldı
Shipsbaby Emekleme Dizliği ( Sarı )

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


duygununruzgari

listedekilerin hemen hemen hicbirini almadik. belki banyo ve havuz icin oyuncaklar ve güvenlik seti alinabilir. onun disindakilere ihtiyac duymadigim icin bilgi sahibi degilim...


ipekkusgoz

Nem ve sıcaklık ölçer gerekli bence.kumaş mama sandalyesi ev dışında yemek yedirirken en çok ihtiyacım olan şeydi.Çok rahat ettim. Benim ki sevi bebenin değildi ama muhtemelen aynı işi görüyordur zaten.Baby polar gear'in mama koltuğunu da almıştım.Henüz kullanmıyorum ama önümüzdeki hafta gideceğimiz tatilde onu yanımda götürmeyi düşünüyorum.Orada bizimle masaya otursun diye.Bakalım işe yarayacak mı, haber veririm.

Güvenlik setini set olarak almayın,köşe koruyucular hiç bir köşeye girmiyor, nasıl yapılmışsa.diğerlerini çekmece ,dolap kilitlemek için kullanabilirsiniz.İhtiyacınıza göre tek tek alın derim.


ayberke

bahsettiklerinizin hiç birini alamdım.Sadece guvenlik için prizleri kullandım.Ama banyo için ördeğimiz vardı.


Sanemm

Güvenlik seti bebek emeklediğinde gerekli oluyor, ancak evinizin ihtiyaç gerektiren noktalarına göre koçtaştan teker teker almanız daha hesaplı olur.

Mama sandalyesi yükselticinin konforu ile, kumaş mama sandalyesi konforu hemen hemen aynı. Bunun yerine ikeadan mama sandalyesi (oldukça hesaplı, pratik ve kullanışlı ayrıca banyo yaparken de kullanabilirsiniz) ve misafirliklere gittiğinizde oturmayı tercih etmeyen bir bebeğiniz varsa kumaş mama sandalyesini alın derim. Bu iki ürün ihtiyacınıza cevap verir.

Dokuz aylık bir bebek için banyo süngeri gereksiz onun yerine banyo filesi alın, bebek küvetini doldurun, filenin sadece üç kopcasını geçirin ve bebeğinizin başını bu kopçalı kısma koyarak ayakların serbest yüzmesini, suyun içerisinde rahatça hareket etmesini sağlarsınız. Yıkayacağınız zaman da ya file kullanır ya da ikea mama sandalyesine oturtur öyle rahatca yıkayabilirsiniz.

Herhangibir banyo oyuncağı işinizi görür. Hatta küçük pet şişelerin içine birşeyler atıp, ağzını sıkıca kapatıp suyun içine atarsanız da işinizi görür. Nedense pahalı oyuncaklar yerine, tencere kapağı, ped şişe, damacana, kumanda daha çok ilgilerini çekiyor :)

Emekleme dizliğini ben de pratik gördüm, özlellikle halısız sert mekanlarda ancak kendileri hemen çıkartıyorlar. Çıkartmasını engellemek için sıkı olanlar da kan dolaşımı açısından uygun değil.

Mama sandalyesi oyuncakları önerilmiyor zaten, onun yerine siz yedirirken onun eline de ağzına atacağı parçalar, kaşık ...vb ilerde yemek yerken kullanacağı meziyetler kazandıracak oyalama unsurları verin.

Bebeğinizde astım vb... durum yoksa nem ölçmesine gerek kalmayan klasik bir soğuk buhar makinası yeterli. Bebek için özel üretim etiketine hakedeceğinden fazla para vermeyin derim.


Defnemveannesi

atesolcer olmazsa olmazimiz.


nem olcer buhar makinasi almistik onun icin de vardi. dizlik gereksiz geliyor uzun biseyler giydirildiginde idare ediyor.

mama sandalyesi olarak mumkun oldugunca pratik ve az yer kaplayanlar kullanisli oluyor.
polen

dizlik gereksiz,mama sandalyesi oyuncağı gereksiz,portatif mama sandalyesi iyi oluyor,tatilde,gezmede,ben arabamın bagajında bekletiyorum hep,nem ölçer pek gerekli değil gibi artık,bebeğiniz 9 aylık olmuş,küvet süngeri gereksiz,yakında banyoda bile yıkanabilir artık,evde güvenlik seti değil de duruma göre neye ihtiyacınız olursa onu alabilirsiniz,bana hiçbiri gerekmedi mesela..


Zumrut_Mert

Herkese cevaplarnız icin cok cok tşk.ederim inanılmaz işime yaradı siz olmasaydınız boş boşuna bunları almış olcakdım zaten bebegmin kücüleni dedi oyuncakları dedi ev taşyo gercekdende,bu yadıklarnızdan sadece almamın dogru olanı kumaş mama sandalyesi olack galiba tekrar tşk.ler :) nurti annelerine


yeniden

hiç birini almadım.hiç de eksiklik hissetmedim.ipekkusgoz

haber veririm demiştim,atlamak istemedim.Bugün tatilin son gecesi,yarın ayrılıyoruz buradan.Ama en çok kullandığım şey oldu polar gear sandalye yükselticisi. Tamam buraya ait mama sandalyeleri de var ama insanın içi kaldırmıyor onlara bakmaya bile.Yiyeceklerini hazırlayıp önüne koyuyorum, kendisi eliyle, çatalla bir şekilde kendi kendine yiyor.


mert_mert

bende bunların hiçbirini almadım..çünkü bu tür şeyler tavsiye ile olmuyor bana çok lazım olan şey sana uymayabiliyor.mesela oğlum mama sandalyesinde ilk zamanlar oturmazdı sonra oturmaya başladı kısa sürelide olsa..ama hiçbir şekilde oturmak istemeyen varmış..

 mesela banyo küveti 9 10 aya kadar ideal ama sonra ayaklarının üstüne basınca çok güvenli değil ..ayağa kalkabiliyor ucu çoçukda yere:(( başıma geldi ..kucağımda yıkıyordum şimdi direk banyoda yıkanıyor duş şeklinde :)) banyo süngerleri ilk zamanlar ideal ama sonra kirlerle tanışınca sokak yerde sürünme gibi durumlarda ayak kol kirleri çıkarmıyor lif en ideali..

  yani bu liste böle uzar gider bence herşeyi önceden almak yerine ihtiyaç halinde alman daha iyi sonra kalabalıkdan başka işe yaramıyor ..Cevaplamak için Üye ol