5 ay emzirme düzeni

esranevra soruyor: 5

bebişim bugun tam 5 aylık oldu ve kilosu 6.600kg ( ben az oldugunu dusunuyorum) sadece anne sutu ile besleniyor ve ben her 2 saate bir emziriyorum yeni dogan gibi. mesela simdi uyuyor 7 de emmişti  en son uyanmasa bile uykusunda besliyorum acaba yanlıs mı yapıyorum kendisi acıktıgı zaman mı emzirmem daha dogru olur???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


fistikcik

Kesinlike kendisi acıktığı zaman emzirmelisiniz. Uykuda beslemeyi ancak gece 23:00'te gece uykusu uzun osun, çabuk uyanmasın diye bazı uzmanlar önerir (Tracy Hogg gibi). Yoksa her zaman memeyi o talep etmeli.
Kilosunda bir sıkıntı yok gibi görünüyor, ama esas olan kilosunun kaç olduğu değil, son 1 ayda ne kadar arttığı, boyunun ne kadar uzadığı, baş çevresinin ne kadar büyüdüğüdür.


esranevra

ben hala saat takibi yapıyorum 2 saati gecirmemeye calısıyorum oda zaten gunduzleri falan 2 saate bir emmek istiyor.. gece uykusuna saat 8 9 gibi geciyor ben yatana kadar 2 saate bir emziriyorum uykusunda... ben yattıktan sonrada o kendisi ne zaman uyanırsa bazen 2 saat bazen 3.. bazen 4 yani bu duzenle yanlıs mı yapıyorum tecrubeli anneler?? 


esranevra

ya bende kilosuna taktıgım için fırsat buldukca besleyim diyorum :((( aslında bu duzeni uyguladıgımdan beri gece uykusuda kısaldı sanırım yanlıs yapıyorum ama işte daha fazla kilo alsın diye ugrasıyorum


eab

bence uyurken kendi istemediği sürece emzirmeyin.Ben doktoruna sorduğumda bana kesinlikle uyurken besleme istemediği sürece o depolarını artık doldurdu demişti.Sorduğumda 2 aylık olmasına 1 hafta falan vardı.


esranevra

evet uyku duzeninden belli zaten benim bir yerlerde yanlıs yaptıgım bugunden itibaren bırakıyımda ne zaman isterse o zaman emsin zaten acıktı mı basıyor yaygarayı :)) tsk ederim cvplarınız içinCevaplamak için Üye ol