dogalci cocuk doktoru

seda soruyor: 10

hemen mamaya sarilmayan, herseyde ilac yazmayan hatta asiya bile karsi olan bi cocuk doktoru ariyorum. Boyle bir doktor bilen var mi?

Bu soruyu cevapla


99 Cevap


hande

Bende bitkilere doğal ürünlere ilgisi olan kolay kolay hiç ilaç içmiyen bir insanım ama doktoru ve botanikçiyi doğru seçmek lazım. Bazı doktorlar varki hamile bir kadına ilaç vermemek için bol bol ada çayı iç derler bu doğallık değil bilgisizliktir. Ada çayı rahim gevşetir adet sancısı için birebir olsada hamileliğin ilk haftalarında düşüğe neden olur v.s.

Benim kolay kolay ilaç vermeyen bir doktorum ve çok iyi bir organik tarım yapan botanikçim var. Botanikçi arkadaşım hamileliğim ve emzirmem boyunca bana papatya ve ihlamur harici hiç bir çay vermedi bunlarıda günde 2 fincandan fazla içmemek gerekiyormuş. hatta masaj yağlarında bile kısıtlamalar yapmıştı.
unutmayalım ki ilaçlarda bitkilerden yapılıyorlar. Her ikisi konusunda kendisini yetiştirmiş bir doktor bulmak özelliklede sabit tıp eğitim sisteminden geçmemiş birini bulmak gerçekten çok zor. bulunca da sıkı sıkı tutup bırakmamak lazım tabii ki:))


zeynepa

homeopati ile tedavi yöntemini duyan var mı bilmiyorum? ama bundan daha doğalının aynı zamanda güvenilir bir tıp yönteminin olduğunu zannetmiyorum. burada bir iki cümlede homeopatiyi anlatmam çok zor ama belki internetten araştırabilirsiniz. ben izmir'de yaşıyorum ama istanbul'da tanıdığım bir çocuk doktoru var. Dr. Sibel Spinu
0532 362 9711
sipelspinu@ttmail.com
ben de kendime ve çocuğuma elimden geldiğince homeopatik tedavi uyguluyorum.


zeynepa

Sevgili Özge,
verdiğin örnek doğru ama belki de biz öyle düşünmeye alışık olduğumuz için sadece doğru. yani o dişin oradaki apsenin olma nedeni aslında bambaşka şeylere dayanıyor aslında. ve biz o başka şeyleri keşfedip tedavi etmeden, o diş ağrısını ağrı kesici ile bastırmış oluyoruz. belki dişimiz iyileşiyor ama bu sefer de vücumuzdaki başka yerlerden çıkıyor o hastalık. yani sorunun kaynağına inmedikçe, yaşla birlikte hastalıklar da çoğalıyor.

işte, homeopati, verdiğim örnekteki gibi tedavi etmeyi amaçlayan bir bilim.


seda

merhabalar herkese
bız aradıgımız cocuk doktorunu bulduk. Tesekkurler Damla ve Ayca.
Dun randevumuz vardı ve gıttık. Dogru bildigimiz bircok yanlışı ogrendik. keske yapmasaymışız dediğimiz cok şey oldu ama en azından bundan sonrası için bilincimiz ufkumuz açıldı. Aşı konusu dünyada çok tartışılan bir konu. Aşı ve otizm ms gibi hastalıkların bağlantısı olduğu da ispatlanmış durumda. Aşıları en azından geç yaptırmaya karar verdik.
biz hulya hn dan sadece tibetın değil bizim de nasıl beslenmemiz gerektiğini öğrenmiş olduk.
cocuk yetiştirmenin doğal yolları da varmış.
http://beslenmebulteni.com/bes/index.php
adlı siteyi önermişti Hulya hn belki incelemek isteyenler olabilir.

herkese minik insanlarla iyi eğlenceler


aycaogus

Seda memnun kalmanıza çok sevindim :=)Ozge

Hande katiliyorum sana.
Zeynepa, arastirayim dedigin yontemi, tesekkurler. Eskiden de insan omru niye kisaymis, apse oluyor mesela adam oluyor, tedavi edilemiyor...Antibiyotikle bu degismis. Ama tabii o apsenin bir sekilde hic olmamasi saglanirsa dedigin olur. Ya da baska turlu dogal bir yontemle tedavi edilse?
Seda hayirlisi olsun. Normal asilarini mi yaptirmiyacaksiniz?


khan

Merhaba Seda,

İnsanın kafasına uyan doktoru bulması çok güzel oluyor, gayet stresli bir konu :)

Aşıların otizm gibi hastalıklarla direkt bağlantısı ispatlanmış değil. Doğrudan bunu inceleyen bir çok araştırmada bir bağlantı bulamamışlar. Bir araştırmada hiperaktiviteyle zayıf bir korelasyon bulunmuş, ama aynı şeyi inceleyen başka bir araştırmada çıkmamış. Amerika'da bu işlere bakan kuruluş FDA'nın sitesinde bununla ilgili bir sayfa var.

Sorunun konusuna uzak ama bahsi geçtiği için yazmak istedim.


seda

insan bazi seylere inanamiyor. bircok konuda bizi oyle bir inandiriyorlar ki insan dogru bildiginin yanlis oldugunu duyunca yok artik bu kadar da olmaz heralde diyor ama oluyor ne yazikki. bu sadece asi konusunda degil endustri kelimesinin gectigi hemen hemen her yerde.
taktikte cok basit. arastirma kirliligi yaratip kafa karistirmak sonra da insanlara koplo teorisi bunlar dedirtmek. FDA in soyledikleri o kadar siklikla degisiyor ki.

asagidaki linkte asi ile ilgili davalarin anlatildigi bir yazi var. 
http://www.huffingtonpost.com/david-kirby/government-concedes-vacci_b_88323.html

bir zamanlar civali asilari hic sakinmadan yapmis olan ilac sirketleri simdi niye dogru bir is yapsinlar ki. asagidaki linkte de domuz gribi asisinin icinde neler oldugu ile ilgili bilgi var. insan okuyunca urperiyor. 


keske bu ilac sanayi dert cikartmaktansa derde deva olmak icin ugrassa sadece.

Ozge

Cocuklara yapilan asilarda thimerosal yok bildigim kadariyla.


eslem

zeynepa
ben de izmirde yasiyorum.guvendiginiz herseyde ilac yazmayan bir dr tavsiyeniz var mi
sorunun yeri tam burasi degil belki ama..Cevaplamak için Üye ol