dogalci cocuk doktoru

seda soruyor: 10

hemen mamaya sarilmayan, herseyde ilac yazmayan hatta asiya bile karsi olan bi cocuk doktoru ariyorum. Boyle bir doktor bilen var mi?

Bu soruyu cevapla


99 Cevap


elif_kurtoglu

Ankara'da hemen ilaca sarılmayan, geçirilmesi gereken süreleri bekleyen bir doktor olarak Prof.Dr.Vedat Köseoğlu'nu tavsiye edebilirm. Biz Vedat Bey'e gidiyoruz, Yağız'ın kilosu 8-9 aylıkken eksik olmasına rağmen hiç bir zaman mamaya yönlendirmedi bizi, doğal beslenmeyi tavsiye ediyor ve benim için de en önemlisi; ilac tetkiklerden sonra ancak gerekliyse veriliyor. Biz şu ana kadar hiç antibiyotik kullanmadık. Kullandıklarımız bikaç doz Calpol, Okyanus suyu (ilac sayılmaz) gibi. Örneğin aşıdan sonra gece yatarken Calpol ver derler, Vedat Bey ateşi yoksa neden verelim der. Ayrıca ateş yükselmesi de belli derecelere kadar kendi haline bırakılması gereken bir vücut tepkisidir.
Diğer konulardaki beklentilerinize cevap verir mi bilemem ama, uzun uzun aylık gelişimini anlatmaz.
Biz memnunuz, ona güveniyoruz.


Zelal_

Eslem,

İzmir için tavsiyem : Prof.Dr.Hasan ÖZKAN'dır...
Biz doğumdan itibaren tüm takiplerimizi Hasan beyle yaptık. İlk 9 ay İzmir'de kaldım ben, sonra Qatar'a döndük...
Seda'nın sorusuna (ilk soru)  istinaden baştan söylemeliyim ki aşıya karşı değil doktorumuz. Herşeye ilaç yazmıyor, her aradığınızda ulaşılabiliyor; gece gündüz farketmiyor. Toplantı, muayene vs sırasındaysa mutlaka kendisi size geri dönüyor, yurtdışından arıyor olsanız bile... Biz burda hala önce Hasan beyi arıyoruz :))
Tabi şöyle bir not düşmeliyim allaha şükür ciddi bir rahatsızlık geçirmedik bugüne kadar... Ciddi olanında zaten ilaç kullanırım o da ayrı mesele :) Ayrıca özel sigortalar da geçerli.

Birde yine İzmir'de benim ve kardeşimin hatta kuzenlerimin de çocuk doktoru olan Prof.Dr.Galip KÖSE var, o da hemen ilaç yazmazdı, gayet cana yakındır. O da gayet iyi bir doktordur, yalnız gece arandığında vs telefonlara cevap verme konusu biraz sıkıntılıydı.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son bir not: Kuzucuklar hiç hasta olmasınnnn...


eslem

cok tesekkur ederim zeropoint..evet yardimci oldunuz umarim biz de memnun kaliriz..


zeynepa

Merhaba Eslem,
Vallahi burada (İzmir'de) o açıdan tavsiye edebileceğim bir doktor yok. Hasan Bey'i ben de duymuştum ama bu tip tavsiyeler çok relatif de olabiliyor. Yani bana göre az ilaç yazıyordur da, bir başkası gittiğinde ona göre her doktorun yazdığı kadar yazıyordur veya çok. Mesela biz de kızımla Dr.Mete Akısü'ye gidiyoruz. Ve onun hakkında, sonradan, ne kadar az antibiyotik kullandığı ve ilaç yazdığı ile ilgili duyumlar almıştım. Ancak benim açımdan öyle değil mesela.
Yani İstanbul'daki tavsiyem gibi bir doktor tavsiyesi yapamayacağım burada.
Sevgiler!


Pranayama

Benim hatırladığım kadarıyla Bush FDA'ya ilaç şirketlerinin patronlarını yönetici yapmıştı. Böyle bir kuruluşa nasıl güvenilebilir ki?ceylanr

Seda merhaba,
Hala Hülya Hanım'a gidiyor musun? Menun kaldınız mı, bana biraz bilgi verebilir misin? Rüzgar 4,5 aylık ve aşı konusu benim de kafamı bulandırıyor...
Bana Hülya Hanım'ın iletişim bilgilerini de verirsen çok sevinirim,


seda

gidiyorum memnunum. herkesin hos anilarii olmuyor Hulya hn la bazi arkadaslarimi gonderdim mesela cok hoslanmadilar yaklasimindan ama biz epey memnunuz. Asi sunnet beslenme vs bircok konuda cok kapsamli bilgi veriyor. surekli doktorunz olsun olmasin bence bir gidip bu konularla 'lg'l' onu bir dinlemek gerek. zaten ilk randevu 1.5 saatle 2 saat arasi suruyor epey dinleyecek sey var.
ofisi leventte telefonu 0212 2681277
1q


Penny

Altan Yaşar da hemen ilaca dayanmayan, naturalist bir doktor ama aşı konusunda farklı. Biz de çocukken aşı olmuştuk, belki de gerekli koruyucu tıp.. Ama antibiyotik konusunda ben de hassasim. Tavsiye de ederim. Ayrica Demet Başdemir de naturalist miş, ama ben tanımıyorum bir arkadaşım gidiyo çok memnun. (İstanbul için..)borni

Arkadaşlar birazda doktorları dürtmek gerektiğine inananlardanım..bizim Dr.muzda kızımın kilosu 4.aydan sonra düşmesine rağmen mama vermeyen,birçok kez  ciddi düşmesine rağmen  herseferinde muayene edip kesinlikle röntgen istemeyen,hatta kalça ultrasonu bile çektirtmeyen bir doktordur..amaa ek gıdalara gelince tabi durum değişiyor..mesela tavuk yesin bu ay dediğinde ben tavukla ilgili endişelerimi anlattığımda bana hak verdi ve beslenme profilimizi inceleyip tavuktan alabilceği şeyleri daha farklı şeylerden alabilceğimizi söyledi,yani arada bir Dr.lara ilaç,yeme konusundaki hassasiyetlerimizi net ve kesin bir dille anlatırsak bence ona göre davranabiliyorlar..


Pranayama

Seda merhaba,

Aşı konusunu ne yaptınız? KKK zamanı geldi ben yaptırmadım ama çevrem biraz baskı yapıyor, ben yaptırmaya korkuyorum:((((Cevaplamak için Üye ol