biberona alışamama

acumacu soruyor: 10

3 ay sonra işe başlayacağım için doktorumuz haftada bir kere sütü sağıp biberonla vermemi önerdi. Nubynin doğal uçlu silikon biberonunu aldım. Daha önce denediğimiz her türlü emziği (silikon-kauçuk) reddeden kızım, ağzına hafifçe süt sıktığım halde biberonu da ememedi. Biberonun ucunu kavrayamıyor, ağzında kaydırıyor. Anne sütüne devam etmek için biberon kaçınılmaz. Acaba bir öneriniz ya da benzer sorunlar yaşayanlarınız var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


EmineKartal

ben de Beyza'nin biberonlari eskiyince -1 yasindan sonraydi galiba- nuby'nin biberonlarindan aldim. satici kiz, cocugun cekis gücüne göre sütün akacagini, onun icin cocugun kac aylik oldugunun önemli olmadigini söyleyip bir sürü özelligini de övünce almistim. ama maalesef kullanamadik. üstelik Beyza'nin emis gücü cok iyidir, buna ragmen nubylerde basarisizliga ugradi ve süt gelmedigi icin biberonu reddetti kisa bir süre. ben de alistigi biberon tarzina geri dönüs yapip chicco cam biberon aldim, ama silikon uclu emzik. Beyza 4 ayliktan yaklasik 1 yasina kadar benim yaninda olmadigim sürelerde chicco'nun kaucuk emzikli polikarbonat biberonlarini kullanmisti. BPA olayini sonradan ögrenince hem biberonlarina hem de kaucuk emzige veda ettik.


pinarbyk

Ben de bebeğim 6 aylıkken işe başladım. Önceden biberona alıştırmak için denemeler yaptım, Nuby'nin, Chico'nun, Bebedor'un silikon başlıklı, kauçuk başlıklı, her türlüsünü denedik. Maalesef hiçbirini kabul ettiremedik. Ben evdeyken biberondan emmek de istemiyordu, dolayısıyla önceden alıştırma gibi bir şansım da olmadı. En son Bebedor'un suluk başlığını alıp cam biberonuna taktım, doktorumuz söylemişti, hem memeden de uzaklaşmaz dedi. Ancak onunla süt verebildik. Ne yaptık ettiysek biberonu istemedi, emzik de emmedi hiç. Hala Bebedor'un suluk başlığından içiyor sütünü ben işteyken. Ama 3 aylık bir bebek için bu başlık uygun olmaz sanırım, doktorunuza danışın isterseniz. Bir de kaşıkla veriyorduk arada, onu da içiyordu. Kaşıkla içebilir şu anda. Kolay gelsin...


cadsiz

Ayaz Nuk'tan baska biberon ve emzik almamisti.. hala da onunla devam ediyoruz.. Nuk'ta iki tur biberon basligi var. biz klasik olanini kullandik ama memeye benzeyen bir baslik da var o da denenebilir.. sevgiler..


ADA

Farklı biberonları denre. Ben de işe başlayacağım zaman çok uğraştım... çok zorlandım. En son Nuk u denedim, onunla başardık . Hala da Nuk kullanıyoruz. iyi şanslar.


yasemin_ekin

Benim de kızım ilk başlarda reddetmişti. İlk adım zaten doğru biberon emziğini bulmak. Nuk marka, kauçuk damaklıda karar verdik.

Alıştırma döneminde ise, bakıcım önce uykudayken verdi, sonra uykudan uyandiği zaman. Sonra da alıştı.

kolaylıklar dilerim.acumacu

Bugün Nuk alıp deniycem. Şans dileyin :)


cadsiz

umarım Nuk'u alır sorun olmaz, ama uykudayken, ve uyandığı zaman uyku sersemiyken vermek çok iyi bir yöntemmiş bence..


Narslana

En iyisi siz işe başlamadan önce 1-2 hafta önce biberonu vermek. Ayrıca biberon anne vermesin bebeğinizi bakacak kişi versin. Öylece bebek meme daha az ihtimalde karıştırabilir.
 3 ay önce biberon vermek çok erken, hem de 6 aylık bebek fincandan süt rahat içebilir. Hem de biberon 6 aylıkken deneyecekseniz bebek meme red etmez.yasemin_ekin

narslana'na katılıyorum. Ben tarihlere dikkat etmemişim. Ben işe başlamadan 1 hafta önce bakıcım başladı, daha önce ayarlayamadık. Hatta şöyle diyeyim, Perşembe, Cuma geldi, haftasonu off, takip eden Pazartesi işe başladım. 2-3 günde alıştı kızım.

Ben de biberondan vermedim, hep başkaları verdi. Hatta ben o sırada odada bile bulunmadım. Mesaj şu: "Ben anneyim, bende meme var, biberon yok. Süt istiyorsan ancak emebilirsin. Babada, İclal Teyzede,... biberon var." Çok şükür halen emziriyorum. Bibeorna alışma, beni bırakma olmadı. Hatta biberonla süt içmeyi 8-9 ay civarı bıraktı. Sadece emiyor.

Kolaylıklar dilerim, güzel düşünün güzel olsun...


cadsiz

burada Amerikan Hastanesi eğitimlerindeki bebek beslenmesi notlarını yazmıştım.. "Çalışmaya Başlamadan:" paragrafında biberonla besleme için tavsiye ettikleri kısmı okumak isteyebilirsiniz..Cevaplamak için Üye ol