oğlum çok kusuyor

burcu_eymen soruyor: 8

merhaba. oğlum hep kusan bi bebekti ama kusmuğu kokulu değildi ve fışkırtır gibi kusmuyordu 2 gündür çok çok kusuyor. böyle hem sulu hem peynir tortucukları gibi neden olur. bu arada sadece emziriyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


fistikcik

Fışkırır gibi kusmaya bebeğin huzursuzluğu, özellikle de ateşi eklenirse doktora görünün. Eğer ateş yoksa ve bebek mutlu görünüyorsa kusmanın süt kesmiği gibi olmasında endişelenecek bir şey yoktur. Mide asidiyle süt karşılaşınca süt kesilir. Yine de içinizi rahatlatmak için bir doktora danışın.


burcu_eymen

acaba acıkıyomudur daha mı sık emzirmeliyim.


ema

Midesindeki fazlalılığı atıyordur belirli saat aralıklarlar emzirin.Benim oğlum halen ara ara kusuyor 3 ayki dönemde çok fazla kusuyordu.önlük olmasına rağmen kiyafetlerini  4-5 defa değiştirdiğimi hatırlıyorum.Ama ateşi filan var mı bunlara dikkat edin.


Sanemm

Kusuyorsa bir kan tahlili yaptırın, içiniz rahat olsun... Kanda bakteri gibi durumlarda kusma görülebilir ama bu düşük bir ihtimal, içiniz rahat olsun diye söylüyorum.

Bebek reflüsü de olabilir, bu nedenle 3'er saat arayla emzirin. Reflüsü olan bebekler için bu yöntem uygulanır.

Sağlıcakla büyütün...zeynep_su

fışkırtıyorsa reflü ye benziyor. Dr bana bebeği mümkün oldukça dik tutacak şekilde emzirmemi, kustuğu için gazını ÇIKARMAMAMI, ve emzirdikten hemen sonra anakucağına koyup bir müddet orada tutmamı önermişti. şimdi kusma yavaşladı.


burcu_eymen

gaz bitti reflü mü başladı şimdi de bu ne yaa:((


GOGO05

benimkide aynen öyleydi 7 aya kadar kustu hala zamanla ara ara kusar çok zor bi durum maalesef yan yatırmaya özen gösterin biz çok boğulma tehlikesi atlattık dikkatli olun büydükçe azalıyor


Nicomedia

ana kucağı iyi geldi bize de


Cevaplamak için Üye ol