Yumurtaliklarda su toplamasi

minikprensim soruyor: 2

Birkaç gündür testislerinde sislik vardı bugun doktora götürdük su toplaması dedi ve röntgen çektirdi.. Röntgende fıtık vs. Yok ama olma ihtimali var 1 ay sonra tekrar gelin dedi kontrole :((( böyle bir rahatsızlık yaşayan var mı acaba cocuğun da , başka bir doktora gitmeli mı yoksa dediği gibi seyrine mı bırakmalı ...

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


yesimk

bizde şöyle oldu önce farkettim. eşime söyleyene kadar bir hafta geçti ertesi gün dr a gittik. hidrosel teşhisi koydular. görenler hocaydı da aslında bir doçent bir prof gördü. bekleyelim falan demediler alalım dediler. yumurtalık üzerinde olduğu için sperm kanallarını tıkayabilir sıkıntı olmasın tarzı şeyler söylediler. Biz de hem dr lar uzman diye hem de Ankara' ya yeni taşınmıştık kafamızda karışıktı. 1 hafta içerisinde olduk. sonra sonra insanlarla konuşurken bunun çok sık görülen risk taşımayan bir vaka olduğunu kendiliğinden geçebileceğini okuduk, duyduk. yalnız nette okuduklarma göre 1,5 yaş civarı geçmesi gerek geçmezse alınmalı gibi ifadeler hatırlıyorum. siz de bir bakın isterseniz. eğer operasyon gerkirse sünnet yaptırmamışsanız sünnet de olur oğlunuz artısı o olur. biz sünnetimizi 7 aylıkken yaptırmıştık.


oglumlahayat

@minikprensim ultrasonda su oldugunu söyledi ultrason çeken dr.kendi dr.umuza gösterdik sonucu..bekleyelim 1 yaşına kadarr inme ihtimali var dedi. yoksa küçük bir operasyon geçirecek dedi..
Cevaplamak için Üye ol