Yatır kaldır yöntemini deneyen var mı????

nehir soruyor: 3

Merhaba,
Benim bebeğim 7. ayını bitirdi. Gece sık sık uyanıyor. Gündüz de gece de bi türlü uykuya geçemiyor. Başlarda gece her uyandığında emziriyordum. Sonra bilerek bazı uyanmalarda pışpışlamayı denedim, dalınca bıraktım yerine. Tabi diğer uyanmalarda pışpışlama yetmeyince memeye başvurduk haliyle...Hala gece 03.00 ve sabah 04.00-veya 05.00 veya 06.00 gibi meme için uyanıyor, emmezse uyumuyor. Bu arada saat 3 ten önce de 1-2 kez uyanıyor kucağıma alıp pışpışlayınca tekrar dalıyor ve yatırıyorum. Kısacası gecede 2 kez mutlaka emmek için kalkıyor. Bunların dışında ise uykusu bölündüğü ve kendi kendine tekrar dalamadığı için uyanıyor. Ben de aç mı gazı mı var emin olamıyorum açıkçası. Ne ayakta sallamaya geliyor, ne kucakta  ne de yanına yattığımda...Sanırım kendi yatağımda kendi kendine uyumak istiyor diye düşünerek Tracy Hogg'un Bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını aldım ve okumaya başladım. Yatır kaldır yöntemi diye bir çözümden bahsetmiş. Bi deneme yaptım kısmen ama mahvoldum. Bebeğim çileden çıktı. Deneyen arkadaşlardan yorumlarını almak istiyorum. Sorunlarımızın bir an önce anılarda kalmasını diliyorum... 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nehir

Link için teşekkürler. Ben Tracy Hogg un kitabına dalmıştım ama sanırım The No-Cry Sleep Solution'a da bakmam gerekecek. Aklım da karışmadı desem yalan olur hani:))
 Aslında no cry sleep gerçekten daha yumuşak geçiş sağlıyor ama ben şubatta işe geri dönücem ve işe başlamadan uykuları düzenlemek istediğim için uygulama sıkıntısı yaşayabilirim. Ya da acele etmekte hata mı ediyorum. Yatır kaldır da da kısmen ağlatıyoruz bebişleri ama no cry da bu yok sanırım, bu yüzden de zaman alıyor. Her şeyin bedeli var yani :))))) Bu arada no vry için kitabı temin etmem şart mı? Eğer öyleyse hemen o yönde kolları sıvayayım değilse blogda sizin yazdığınız 6 aşamayı oradan okuyup özümseyerek uygulayabilir miyim? Arada kaçırdığım bir şey olur mu diye soruyorum,
teşekkürler :))))))


sevican

Yatır kaldır yöntemini 9 gündür uyguluyorum. Banyo-masaj ve beslenme sonrası  7.30-8.00 arası yatağına bırakıyorum. Ya 5-10 dk da mızırdanarak uyuyor veya işi ağlamaya çevirirse 2-3 yatır kaldır ile elim üzerinde 2-3 dk da dalmış oluyor. Uyanırmadan 11 gibi uyku öğünü veriyorum. 4-5 gibi uyanıyor, emdikten sonra tekrar kendi kendine dalıyor. Sabah ta 7.30-8.00 gibi uyanıyor.

Yatır kaldıra başlamadan önce en az yarım saat uykuya dalması için çabalıyordum ve gecede en az 3 kez olmak üzere defalarca uyanıyordu ve her seferinde uykuya dönmesi zor oluyor, derin uyuyamıyordu.
Bence esas nokta kitabı çok iyi okumak. İlk denemelerde bebeğin ağlamasıyla panik olunca insan ne yapması gerektiği konusunda tereddüte düşebiliyor. 
Uygulanması benim için zor değildi ve denemeyi düşünenleri şiddetle yüreklendirmek isterim. Tüm gece boyu  uyuyamayan bir bebeği zorla uyutmaya çalışmak yatır kaldırdan çok daha zor, bebek açısından da sürekli bölünen bir uykunun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.


yeldai2r

Sevican hanim Merhaba. Uzerinden epey gecmis ama benefits kizima yontemi uygulamaya baslafim, 4.gecemiz bu. Su anda sorun, beni besiginin dibinde istiyor olusu.  Yalniz asla birakamiyorum.  Bu tur bir deneyiminiz oldu mu, nasil astiniz?  Bu arada yataginin yaninda oldugumda 5dakikada uyuyor :-/


Sevgiler



Cevaplamak için Üye ol