bu kadar vurma kırma doğal mı?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


selinveyavrusu

selam benim bebegimde biz yemek yerken masada yer almak ıstıyor.. 9 aylık olmasına ragmen mama pure gıbı seylerı yemeyı kestı ve bızım gıbı ısırarak yemek ıstıyor 8 dişi var.mama koltugunun önune koydugum kaşıkları yerden yere atıyor ve o da birkaç cam eşyamı kırdı..aniden cok sınırlenebılıyor.onları anlamak cok zor..önune koyulan eşyalara bu tarz tepkıler vermeleri sanırım çıkardıkları sesler olmalı çünkü sese cok tepkılıler...


zeynep_bartu

mother care, ikea vs. cok cici bebek tabakları, bardakları var plastikten, renkli renkli, öneririm.


selinveyavrusu

evet onlardan bende de var ama yagız bızım tabaklarımızı daha cok sevıyor..daha cok ses daha cok eglencee :) 


selinveyavrusu

evet cok meraklılar herseye elsürmek hissetmek istıyorlar..herşeye cısss diyip onu kısıtlamak da ıstemıyorum merakını alsın nasılsa sıkılıcak.. herkese kolay gelsin zor meslek :)


CiciAnne

Her çocuğun merak döneminde fırlatma ve vurma içgüdüsü oluyor. Bunu doğru yönlendirirseniz kendisine ve çevresine zarar vermeden atlatabilirsiniz.

Çekiçli oyuncaklar, kum torbası, fırlatması için minik toplar vs. oyuncaklarla enerjisini boşaltmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ada'nın masada hiç bir şey kırdığını hatırlamıyorum; erkek çocuklara özgü bir saldırganlık olsa onda da olurdu diye düşündüm...Cevaplamak için Üye ol