kulağna su kaçarsa ne olur?

fnd_12 soruyor: 8

bebeğim 2 aylık banyo yaptırırken çok korkuyorum kulağına su kaçırmaktan ne yapabilirim kaçarsa ne olur

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nilinmasali

merhaba kızımı doğduğu günden beri tek basıma yıkıyorum,basımıza öyle bi olay hiç gelmedi,ailemden herhangi birinin basına geldiğini de görmedim,özel bir önlem almıyorum,sadece oda sudan korkmasın diye kafasını durularken suyu önden arkaya doğru dökmeye özen gösteriyom,yüzünü elimle duruluyorum,sağlıkla büyütün sewgiler...ema

ilk başlarda ben çok dikkat ediyordum şimdi direk suyu kulağına dökmemek kaydıyla hiç dikkat etmiyorum birde burnunun üstüne elimi kapatıyorum sudan korkmasın diye sonra banyoyu sevmiyor çocuklar dikkat edin buna.


_cereninannesi_

vazelin ve pamuk kullanalar var ancak benim sana tavsiyem bir elini güzelce kafasının altına koy boynuna sabitce bir kulağı baş parmağın bir kulağını da yüzük parmağı ile kapat yıka güzelce. Ben hep yalnız yıkadım valla bu şekilde hiç kulağına su falan da kaçmadı. Bu şekilde yıkamayı bena hemşireler gösterdi yenidoğan servisinde. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim
Bebeğinizi güle güle büyütünmmmmm

birsey olmuyor bence cunku su vucut isisiyla buharlasiyor kulak da kuruyor zamanla. ben su kacirmamaya dikkat ediyorum, yine de ister istemez kulagina da su giriyor.


anneciim

Hiç merak etmeyin.Öyle kulağına su kaçmasın falan diye de ne kendinizi ne de  bebeğinizi banyoda sıkmayın. Çünkü bebeklerin kulağına su kaçmaz. kulak yapıları ona göredir. Doktorum uz söyledi. ayrıca Hamilelik ve bebek bakım koçu Ayşe Öner de kurslarında ve kitabında bu konuya değiniyor. O yüzden rahat olun. Hatta banyoda kulağını kapatmayın ki kulak kirleri çıksın,aksın.


Sanemm

Biz 2 aylıktan beri küvette yüzdürüyoruz. Garip ama bebekler yüzmeyi (su üzerinde durmayı) doğuştan biliyorlar. Kulağına su kaçmasını da problem etmedik hiç. Önem verdiğimiz kulağını temizlemek adına kulak çöpü, pamuk vb. gibi dış bir müdahalede bulunmadık. Tıpkı gözle gibi,  kulak (hastalıklı değilse) su kaçmasında sorun olmayan, kendi kendini koruyabilen ve temizleyebilen bir organ.


neretva

Annesi o zaten 9 ay suda yaşadı. Hiçbir şey olmaz, korkma. Ben de 40ından sonradan beri hep kendim yıkadım. Olmadı öyle birşey. Yalnız kulağına pamuk falan sokmamalı hepsi o, kulak kendi kirini atıyor yavaş yavaş. 


Cevaplamak için Üye ol