nOtuss

Cansu88 soruyor: 10

Oglus cok hasta atesi 39 larda ama 3 doktorda testlere ragmen kesin bisey demiyor 6.hastaliktan supheleniyor. Velasil kelam bu gece cokta oksurmeye basladi saglik ocagindaki doktorda bulunsun diye notuss vermisti ama hic kullanamadim kullanan varmi? Bide oksuren cocugun oksurugunu kesmek iyi degil mikrop goguse iniyor diyolar .. Off kafam buyudu napcami dusunmekten

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ipekkusgoz

altıncı hastalık şüphesi varsa üç gün sürecek ateşi, kaçıncı gündesiniz?. Sonrasında vücuunda döküntüler olacak,onlar da bir süre sonra geçecek.

Bu sabah okuuğum bir yazıda en iyi öksürük şurubu sudur diyordu ve 2 yaşına kadar çocuklara öksürük şurubu verilmemelidir diye de eklemişler. Yazıyı buraya kopyalayamadım ama söyleyen kağıthane devlet hastanesi başhekimi.Burnu açık tutarsanız öksürük de kesilir diyor.Adaçayı ve ıhlamur çayları da tavsiye edilmiş öksürük ve soğuk algınlığı için.

Geçmiş olsun bu arada.


Cansu88

4.gun sanirim grip burnuda akiyor ama bakalim ck tskku ederim


asliheren

evet bize de doktorumuz aynı şeyi söyledi.iki defa ağır öksürük geçirmesine rağmen şurup kullanmadan atlattık çok şükür.sık sık emzirdim ve sıvı verdim ben de.ilave olarak vicks kullandım ve yan yatırdım sürekli.


Cansu88

Vicksi gogusunemi surdun ya grip gibide az az burnuda akiyo


ipekkusgoz

böyle şeyleri sürme yeri olarak ayak tabanı çok etkiliymiş.Sırtına ya da göğüse sürmeyi üşünüyorsanız da tek bir  taraf tercih edilmeliymiş.Sırt ya da göğüsCansu88

Yara filan yapmaz dimi gidip aldim cunku:) acaip agliyo zaten hic susmuyo


ipekkusgoz

Ben şahsen oğluma hala vşcks kullanmaya cesaret edemedim. Daha küçükken erbaviva'nın göğüs kremini almıştım onunla devam ediyorum gerektikçe.Ama çoğu kişi de vicks kullanığını söylüyor.Keşke alırken eczacıya sorsaydınız.


Cansu88

Suremedim zaten felaket agliyor bakalimdincelay

vicks 6 aylık bebeğin cildini yakabilir, bence doktora danışmadan kullanmayın. çok keskin bir madde çünkü bildiğim kadarı ile. hem ateşi de yüksek, vicks daha çok ısıtabilir belki de. 


Cansu88

Yastigina surulebilrmis yapmadim ama bize doktor yolu gozuktu yineCevaplamak için Üye ol