Süt sağma

Mira_nur soruyor: 7

Merhaba ben işe baslayacagım için süt sağıp bırakacagım. Süt saklama poşetlerini öneriyormusunuz yada onerdiğiniz bir marka varmı

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Logos

Milkway kullanıyorum çok öneriyorum. Birde çok fazla miktarlarda stoklamamanızı öneririm.  Ziyan olabiliyor çözündüğü için.

Güle güle büyüyün :)


ipekkgulnur

Lansinoh kullannistim guzeldi ama digerlerine göre pahalı fark varmidir bilemiyorum.


bayselif

bende lansinoh kullanıp memnun kalanlardanım. Ağzına kadar değil de az az depolayın başlarda , bebek küçükken daha az veriliyor ve bir kere çözdürünce atman da gerekiyor.Birde üzerine cc yazmak lazım , donukken miktarı anlaşılmıyor yoksa.


meltemy

aynı şekilde kesinlikle lansinoh diyorum,verdiğiniz paraya değiyor.16 ay süt sağdım ve hiç sorun yaşamadım ama bir ay bulamadım ve bebedor marka aldım,hiç memnun kalmadım.başka bir seferde de kraft aldım o da fena değildi.

poşetlerin üzerine mutlaka cc yazın, miktar önemli.zamanla bebeğin ne kadar süt tüketeceğini bilip ona göre çözdürüyorsunuz çünkü.kolaylıklar diliyorum


amasmid

Kraft Milkway ve Lansinoh kullandım.

Kraftı asla tavsiye etmem. çift kilit ama donduktan sonra altından hep yırtılıyor ziyan oluyor sütler.

milkwayi tavsiye ederim. tek kilit ama poşet sağlam ve  fiyatı ekonomik.

özellkle ek gıdalara başlandıktan sonra bebek sütün hepsini almayabiliyor. çözünen sütlerin ziyan olması büyük bir sorun oluyor. bunun önlemek için poşetlerin küçük boylarını almanı tavsiye ederim. ve eğer bir kerede 150 cc ve daha fazla sağabiliyorsan da sütü ikiye böl öyle dondur. ve üzerine cc mutlaka yaz.

 

Ben poşetlerin işe başlamadan önceki dönemde sütün sağılıp biriktirildiği süreçte kullanılmasını öneriyorum. çünkü buzlukta yer kaplamıyorlar.

işe başladıktan sonra sağdığın sütler zaten en geç aynı hafta içinde kullanılacağı için poşette saklamak pek pratik değil. bu süreçte süt kaplarını kullanmanı öneririm.aynı kapta hem sağım yapıp hem dondurulup hem de biberon olarak kullanılabilen kaplardan almak daha pratik ve uzun dönemde daha ekonomik.hem bu sayede sütün yağı poşette kalıp ziyan olmuyor. tek dezavantajı buzlukta yer kaplaması ama dediğim gibi işe başladıktan sonra zaten biriktirmekle değil ertesi günü kurtarmakla meşgul oluyorsunuz. 


duygu_e

ben doktorumun tavsiyesi üzerine normal buzdolabı postınde saklıyorum.. uzerıne tarih ve cc yazıyorum. her aksam donmus sutu çıkarıp bır kaba koyup buzdolabının dondurucu olmayan kısmında cozduruyorum.. sabaha kadar cozulmus oluyor.


bbade

Ben sut saklama kabini oneriyorm. Lansinoh'un 4 lusunu kullandim ve super bisey. Biberonun basligini takip veriyorsunuz direk cocuga.

Surekli surrkli poset almayada gerek olmuyor boylece.Cevaplamak için Üye ol