Kaşıklı biberon kullanan var mı?

BoncukNehir soruyor: 6

Merhaba,
Kızım 1 aylık ve sadece anne sütü alıyor.İkimiz de birbirimize alıştık..Buraya kadar her şey çok güzel..Problemimiz şu ki kızım uyandığı anda  (gece-gündüz ya da evde-dışarda) anında emmek istiyor.Malesef bu isteğini de hiç susmadan ağlayarak dile getiriyor..Evdeyken işler kolay da dışardayken zorlaşıyor.Uyandığı anda  kızımı emzirebileceğim bir ortam bulmak zorunda kalıyorum.Bu sürede kızım daha da yükses sesle ağlıyor ve ben daha çok paniğe kapılıyorum.(En son bir mağazanın soyunma kabinine kendimizi zor attık).Dışarı çıktığımızda ben ne zaman uyanacak stresine girmeden, kızımı da çok ağlatmamak için dışarı çıkarken sağdığım sütü bir biberona doldurarak dışarda acil durumlarda biberonla besleyebilirim diye düşündüm.Doktorumuzla fikrimi paylaştığımda biberona başlamak için çok erken olduğunu ancak kaşıklı biberonlardan kullanabileceğimizi söyledi.Sadece Medala'da yeni doğan ve prematüre bebeklere uygun kaşıklı biberon buldum.Onun da kaşığı çok büyük geldi..Kulllanan ve tavsiye eden var mı?Ya da uzun uzun anlattığım sorunumuza başka tavsiyelerde bulunmak isteyen tecrübeli anne adayları?:)

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


aylinim_gul

merhaba, kızım 35 haftalık doğdu ve sütüm azdı. medelanın silikon prematüreler için olan kaşık biberonunu 3,5 aya kadar kullandım çok memnun kaldım. ağzı silikon oldugu için elinle ağız kızmını sıkabilirsin. damla sayısını da kendin ayarlayabilirsin. ornek sık bırak sık bırak zamanla elin alışıyor. süper sayesinde kızım çok rahat katı gıdaya geçti suan 7,5 aylık ve çok züzel yemek yiyiyor.


dileksem

Emzirme onlugu alabilirsin. Oylece biberon sicak mi soguk mu diye dusunmene gerek kalmaz istedigin yerde emzirirsin.


Yenidenanne

Ben de emzirme önlüğü diyecektim. Zaman ilerledikçe zaten emirmelerinin arası açılacak. Kaç saatte bir emeceğini bileceksin. Bir de, bebekle ve sonrasında çocukla hayat sürprizlerle dolu, panik olmamaya başlaycaksın. Bu dönem ve sonrası için emzirme önlüğü çok kullanışlı. 


nurcan_eymen_efe

sütünün dışarıda bozulma ihtimalide var  kesin ne zaman emeceğini bilemezsin bencede en iyisi emzirme önlüğü


ozgu_naz

bütün kafeler apartman bahçeleri hatta caddebostan sahilinde emzirdim kızımı:) mc dekilerle akraba bile oldum. emzirin valla nerde isterse


sildokuz

Ben ne yazık ki medelanın silikon kaşık biberonundan hiç memnun kalmadım. Her defasında sorun yaşadım ve o kadar para verdiğimede değmedi. Daha sonra bir tanıdığıma verdim o da memnun kalmayarak bana iade etti. Sanırım en güzel çözüm anne ve bebek yanyana ise ve gerekli süt varsa heryerde emzirmek.Cevaplamak için Üye ol