Kadıköy veya ataşehir - anaokulu - 3yaş

esra7tepe soruyor: 4

Merhaba,

Kadıköy'de oturan Ateşhir'de çalışan ebeveyn olarak 3 yaş için anaokulu arayışım var. Burada yazan birçok yazıyı titizlikle okudum ama tabii ki bazı konular göreceli olduğu için net sonuca varılamıyor. 

Denizatı ile görüşmemiz olacak haftaya, tecrübeli velilerden bilgi rica ediyorum.

Barış Anaokulu - İstek mezunu olduğum için indirim nedeni ile fiyat çok makul ancak aynı zamanda İstek mezunu olduğum için akademik başarısı ile ilgili çok çok emin değilim. Ben farklı bir okulunda okudum eğer Barış Anaokulu tecrübeli veli varsa lütfen dönüş yapsın.

KKBC ve Nork Prescshool ile görüştüm, fiyatlar benim için makul değildi. Mesafe olarak da çok mutlu etmeyeceği için eledim.

Bana önereceğiniz okullara, kreşlere çok ihtiyacım var çünkü süreç hızlı ilerliyor, kayıtlar bitecek neredeyse.

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Aycadk

KKBC mentalitesinde okullara yakınsanız Ataşehir Beş Ağaç anaokulunu gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Büyüğüm KKBCE'ye küçüğüm Beş Ağaç'a gitti, şu an ikisi de Denizatı'nda :)


sunnydayoftheyear

Merhaba,

Roots anaokulu var kadıkoy bayar caddesi arkadaşım gönderiyor ve memnun

Mavi gezegen oğlum şuan oraya gidiyor. Mottoları mutlu çocuk yetiştimekmiş. Açıkcası ben bahçe kullanımını dgr okullardan daha çok zaman ayırdıkları için bu pandemi de kafam rahat olarak gönderiyorum.

Brightkids’e de pandemi zamanına kadar yarım donem gitti sahibi dışında çok guzel okul...

Helen doron oğlum oyun grubuna gitmişti. Bahçesi küçük ama onun dışında tatlı, temiz bir okul.

Kalev ataşehir helen doronun orada bahçesi küçük ama vakıf anaokulu guzel bir okuldur.mmmmeeee

Merhaba, denizatı okulları hakkında çok olumlu geri bildirimler almamız karşın Erenköy Anaokulu'na görüşmeye gittiğimizde beni çok şaşırttan ve yaklaşımını hiç beğenmediğim bir deneyim yaşadık. Okula girerken önce bizi dikkatle gözlemlediler. Okul müdürü ile görüştükten kısa bir süre sonra cocugumuzu değerlendirmeye aldılar. Çocugumuzun, "bir çocuk" olduğunu unutarak; müdüre hanımın odasına yeni giren ve kendisiyle ilk defa karşılaşan çocuğumuzu            "çekingen" olarak kategorize etti. Ardından rehber öğretmen cocugumuzun yanında güleryüzle k 20 dakikalık değerlendirmede gözlemlediği "sadece olumsuz, iyileştirilmesi" gereken taraflar ile ilgili geri bildirimlerini verdi ve üstü kapalı bir şekilde okula biraz zor adapte olacağını iletti (ki yaklaşık 2 yaşında okulda başladık ve hiç adaptasyon sorunu yaşamadık) . Bu değerlendirmelerin tamamı  cocugumuzun yanımızda bulunduğu bir ortamda tek tek anlatıldı. Bu değerlendirmelerin çocugun bulunduğu bir ortamda paylaşılmasının uygunluğunu psikolog arkadaşlarımızla konustugumuzda bu tavrın uygun olmadığını, cocugun etkilenebileceğini belirttiler. Bu arada, rehber öğretmeninin değerlendirmelerini duyan müdürün yüzü değişti, bizim okula uygun olmadığımızı düşündü, konuşmanın devamı gelmedi. Kişilerin bakışları altında nezaketimizi hiç bozmadan ortamdan ayrıldık. Bu okulu değerlendirecek olan kişilere yardımcı olması açısından bu deneyimimizi paylaşmak istedim. Bu okul eğitim hayatımızın hiç bir aşamasında tercih edeceğimiz bir okul olmayacak.


hanifeuysal

olay ne biliyor muusnuz aslında kontenjanları dolmuş özellikle böyle davranıyorlar bunu çok yaşadım siizinle konuşmak zaman harcamak bile istemiyorlar , eğer sınıfları dolmasaydı sizi 2-3 saat tutar pazarlama yapar çocuğu ayrı odada tutup olması gereken şekilde toplantı yaparlardı .....kontenjan dolduğu için UĞUR koleji be Bahçehir kolejinde aynısını yaşadım aynı şubelerine asla ve asla adım atmam bende burs kazanmıştı halbuki .ama şube dolmuş kazanılan burs başka şubede de kullanmıyor böyle saçma sapan .neyse siz sevinin ilk baştan elediniz sizi para olarak görmüşler .sınıflar dolmuş hele bakın birileri kaydını sildirsin nasıl sizi 50 kere geri ararlar ....başıma geldiCevaplamak için Üye ol