Anne sütünden başka birşey bilmeyen bebeğim beni neden emmek istemiyor???

habibe_88 soruyor: 0

Merhaba tecrübeli anneler. Dünden bu yana kendimi hiç iyi hissetmiyorum:(çünkü bebeğimi o istediği kadar ama en az 1 sene emzirmek istiyorum:'(

Küçük doğan oğlum sadece beni emerek takviye olmadan neredeyse 4 aydır kilo alımı çok iyi giderken bebeğim  mememde biranda çok huzursuzlanmaya başladı emmiyor.
Akıllara gelen sorulara şöyle cevap vereyim burnu açık, emme refleksi çok iyi, kulaklarında bir sıkıntı yok... Süt miktarına gelince makinem yok bilmiyorum ama sıktığım zaman 3 4 yerinden fışkırıyor. Bardağa elimle sağdığım bile baya oluyor. Ama yinede ben sütümün azalıp o yüzden beni ememediğini düşünüyorum.
Dün mademm aç kalmasın diye mama aldık kaşıkla yedirdim biraz baktım olmuyor biberona koydum onuda emmeyi beceremedi ağzında tutuyor biberonu 10 cc içti içemedi.
En son sabah 7.30 da emdi biraz önce denedik yine emmiyor sonrada hem o hem ben ağlamaya başlıyoruz:( 
Süt miktarımı artırmak için su dışında ne yapabilirim çünkü en az 3 lt bazen 4 oluyor su içiyorum, dere otu ,yer elması,lokum,rezene,kimyon,aklınıza gelebilecek burada yazan her şeyi yiyip içiyorum başka ne yapabilirim lütfen yardım edin.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol