Uyku süresini emzirmeden nasıl arttırabilirim?

gulbahar soruyor: 6

Merhabalar. 4,5 aylık oğlum kesintisiz 1 saatten fazla uyumuyor. Uyuduktan 1 saat sonra kesin kalkıp emiyor ve sonra tekrar devam ediyor. Emzirmeden bir türlü uykusuna geri dönmüyor ne yapmalıyım acil yardımlarınızı bekiyorum... Şimdiden de cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ema

evet benim dr'um mama verdikten 2.5 saat sonra emzir dedi çünkü mama süte göre daha zor hazmediliyormuş. yani tok tutar 4.aydan sonra verilen kaşık mamalar var biberonlada veriliyor onları da deneyebilirsin.


CokBilmis

Doktorunuza mamanı  niçin tok tuttuğunu sordunuz mu?

Mamaların içindeki maddelerin besin değerlerini okuyacak olursanız, mamaların karbonhidrat ağırlıklı olduğunu görürsünüz.

Aşırı karbonhidrat alımı, tıpkı sizin 10 tane baklava yedikten sonra içinizin bayılması ve uyku hali bastırması gibi, baygınlığa benzer şekilde uyku yapar.

Bebeğin bu şekilde daha fazla uyuyor olması belki dar zamanlarında annenin işine yarayabilir. Ama bu şekilde içi geçerek bebeğin uyuması, bebeğin uyku eğitimi aldığını göstermez. Karbonhidrat ağırlı beslemediğiniz sürece uykuya karşı direnebilir.

Uykudan önce verilen mama da, muhallebi de aynı etkiyi yapar.

Pek çok anne bu yöntemi uyguluyor, pek çok bebek de bu şekilde büyüyor. Ama sağlıklı mı?


ema

Malesef mamalara mahkum ediliyoruz inek sütü yok o yok bu yok ne yiyecek bu çocuklar.


ema

yanlız bebiş sanırım 4 aylık 1 ay gibi bir süren değil 2 ay gibi bir süren var ek gıda için çocuk 6.ayı doldurduktan sonra başlayabilirsin 7.aydan gün alacak.ben öle biliyorum 


gulbahar

Bebeğim 4 ay 25 günlük doktorumuz bir dahaki ay başlayacağız dedi. Mamayı ben zaten deneme amaçlı verdim yoksa emziriyorum tabi öyle olduğunu bilmiyordum. Tabi sağlıklı değilmiş yani. Peki ek gıdaya başladıktan sonra da emzirerek mi uyutmam gerekiyor?


ema

Bunu çokbilmiş arkadaş cevaplasın o bilir:))))
Cevaplamak için Üye ol