Kundaksiz uyuyamiyoruz

gmnsntrk soruyor: 8

Selamlar

Dogdugumuzdan beri yarım kundakla uyuyoruz. Arkadan önden yastıklarla destekleyerek tabi. 3. Ayimiz bitmek üzere dönmelere kipirdanmalara başladık. Bi zamandan sonra uykumuzda Kundaktan kurtuluyoruz o derece hareketliyiz:) 2 uykudur kundak yapmıyorum ama dalamiyoruz bir türlü kollar bacaklar pat küt yorganla savaşıyor. Uyaniyoruz:( baktım sorularda cevap bulamadım. Oneriniz var mi, basiniza geldiyse çözümünüz ne oldu ?

Şimdiden teşekkür ederim

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


berlindenbirseda

Önce tek kolunu serbest birakarak alistirin, sonra cikarin kundagi tamamen.


Meowwow

Yastık bir yaş altında yatakta çok tehlikeli. Bebeğiniz çok küçük yastıklar kesinlikle yatakta olmamalı, yorgan battaniye olmamalı. Allah korusun ani bebek vefatı sebeplerinden onları önce yataktan çıkarın.

Ben 8 ay oğlumu kundakladım aynen sizinki gibi uyumuyordu. Bebeklerin kollarını sallama refleksi var tam uykuya dalarken düştüklerini sanıp kollarınısallayıp uyandırıyorlar kendilerini. Kundağı yarım yapmak Nasıl bilmiyorum ama biz tam kundak yaptık. 4-5 aylıkken ondan çıkmaya başlayınca bunu uyguladık.

http://www.7swaddles.com/houdini-swaddle/

Houdini swaddle diye aratırsanız bulursunuz. Ama iki ince battaniye olduğu için Bebek çok ısınabilir. Ondan kontrol edin oda çok sıcak olmasın.

Bebeğin odası çok sıcak olunca da uyuyamıyorlar. 20 derece ideal uyuma sıcaklığı.

Sağlıklı uykular dilerim


gmnsntrk

Bizimki hafif sadece kollari bağlayan model. Ben kiyamiyorum ki deli gibi oluyo :/ bana kalsa hic yapmicam görüntüsü bile korkunç:( bu eller kollar hiç durmuyor tek kolu cikartmayi deneyecegim akşama yazarim son durumu :)


Meowwow

Ama yastıkları ve yorganı çıkarın yataktan en tehlikelisi onlar lütfen. Korkunç görünüyor ama bebekler böyle sakinleşiyor. İsteseler çıkıyorlar içinden zaten.berlindenbirseda

Evet su tüm kenarlari kaplayan yatak süsleri de hic iyi degil mesela, hava alamiyor bebek icerde.


kurablyemm

Hiç kundak yapmadık kızım rahatça uyudu anakucagimiz vardı 6ay başka yerde yağmacı beşik dahil


m_eymen

Ben 7.aya kadar yarim kundak yapmaya devam ettim.7.ayindan sonra kendisi birakti. Havalarda isinmaya basladigi icin ben de devam etmedim zaten. Birakin oyle uyusun. Rahat ediyor demekki.


gmnsntrk

Kundagi yapmayınca elleriyle ayaklariyla uyandırıyor kendini :/


Cevaplamak için Üye ol