Çocuklarınıza şu yaz günlerinde ne sıklıkta dondurma veriyorsunuz?

Neslihan soruyor: 5

Doruk 26,5 ay oldu. Dondurmayı da seviyor ve yemek istiyor doğal olarak. Sizler ne sıklıkta veriyorsunuz? Günde 1 kere fazla olur mu?
Bir de ev yapımı dondurma veremiyorum. Hangi markanın hangi ürünün tercih ediyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Neslihan

Sali gunu oglana Algida Minmilk yedirdim. Aksamina kusma, ishal, ates oldu. Ertesi gunu dr'a goturunce dondurmadan suphelendi. Verecekseniz mado verin dedi. Bir de disardaysaniz ve mado bulamiyorsaniz buzlu olanlardan verin dedi. Niye buzlu verin dedi diyecek olursaniz gercekten hatirlamiyorum. Aciklamisti sanirim ama balik hafizali ben unuttum :)

Doktor Algida cinsi dondurmalarin saklama kosullarinin cok duzgun olmadigindan bahsetti. Bencede cok hakli. Elektrik kesintisi var, gunese maruz kalma var. Gercekten de hele bizim ulkede saglik sartlarina ne kadar uyuluyordur diye dusunuyorum. Mado bizim evin yakininda yok. Yedirmemek biraz zor bu saatten sonra. Buzlu olanlardan vericem artik.


baharyavuz

fturkmen :) Benim kızımda kola, çay, kahve hepsinin tadını biliyor. Hatta kafede ne içersiniz diye soran çocuklara biz çay, kola cevapları verirken Eylül atlıyor ben kahve içicem diye. 9. ayında tuzsuz hazırladığım çorbayı kesinlikle içmedi, içine birazcık tuz attım, hepsini içti. Bu arada dondurma mı? :) Günde 2-3 kez yediği olur. Hemen hemen her gün yer. Ama ben kesinlikle kapalıları tercih etmiyorum. Buradaki en iyi dondurmacıdan alıyorum. BAşka bir yerde görüp isterse hayır gidip ................ alacağız diyorum. Ama çok isterse kapalıda veriyorum. Dondurmanın hiç bir zararı olduğunu sanmıyorum, hatta çok yararlı birşey. Eylül daha bebekti dondurma yemeye başladığında.


elajan

Ela'ya arada bir McDonalds'in dondurmasindan yalatiyorum...hamile bir arkadasima doktoru yaz boyunca dondurma yememesini, illa yiyecekse de McDonalds'takinden yemesini soylemis...bozuk olma riski daha dusukmus (niye bilmiorum, orda da elektrikler kesilse bozulmicak mi? Ya da genelde jeneratorleri var diye mi...?)
Icerik olaraksa Alsancak McDonalds'in muduru dondurmalarin Danone'den gelen taze sutle yapildigini iddia etti...


ABIDE

   Belirli bir sayısı yok ama biz yediğimiz zaman onada 1 top sade dondurma veriyorum.Yalayarak yemek çok hoşuna gidiyor :)


sule_bilge

gunde 1 kez yiyor genelde.ama bi dondurma bi ılık su şeklinde.şu dondurulmuş meyveler nasıl oluyo ki,çok buzlu olup üşütmesin.bazı meyveli dondurmaları bile tercih etmiyorum ben,buzlu diye
Cevaplamak için Üye ol