Kurutmalı çamasır makinası

AyseCeylanSonmez soruyor: 10

Selam kızlar, kurutmalı çamaşır makinası almayı düşünüyoruz. Öneriniz var mı? Ayrı ayrı iki makina alıp üst üste koymak istemiyoruz pek! Arkadaşlarımdan birinde Samsung vardı ama o da kurutma özelliğini pek kullanmıyor... Tek başına kurutma makinası kullanıp çok memnun kalan arkadaşlarım var ama işte hem çamaşır makinası hem kurutma tek makinada olunca işler nasıl oluyor? Kullandığınız ve memnun kaldığınız bir marka model varsa paylaşırsanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


eltemtn

Ben de ayrı alayım diyordum ama çamaşır makinem de eskidi. Takipteyim.


ferhunde79

Kesinlikle ayrı olarak kurutma makinası öneririm, zamandan da tasarruf ediyorsun, biri yıkarken diğeri kurutuyor. Ben genel olarak ikisi birlikte olanları için tavsiye almamıştım da, önermediler de.  


ece_g

Ben çok araştırmıştım kesinlikşe ayrı almalısınız me kadar komplike olursa o kadar çok bozuluyormuş


karakule

Bende kesinlikle ayrı öneririm. gün içinde 3, 4 makina yıkayıp kuratabiliyorsunuz. Diğer türlü tek  makinada  çok uzun beklersiniz ve sanırım kurutma programları da çok az. Ben de tek makina almaya karar vermiştim ama araştırınca ayrı aldım ve çok memnunum


kurablyemm

Hangi marka kurutmada daha iyiAlaraZ

Ben ayrı almanız taraftarıyım.eger kurutma kısmında bir arza oldugunda makınanın tamamını goturduklerınde , camasır da yıkayamazsınız.ben samsungun kurutma makınasını kullanıyorum memnunum. Program olarak sadece narin ve dolap kurulugunu kullanıyorum. Ama bosch kurutma makınalarında daha fazla ozellık var.Bulundugum ülkede o üründen bulamamıstım. Türkiyede kardesim 8 senedir kullanıyor cok memnun.Karsılastırma yaparsam bosch acık ara daha iyi samsungtan.


berlindenbirseda

Ben de ayri aldim, Bosch Ecologixx 7 ve cok memnunum. Kurutma makinesinde enerji tasarrufu saglayan isi pompasini kurutmali camasir makinelerinin cok az modelinde bulmak mümkün sadece. Ben aldigim zaman hic böyle model yoktu.

Ayrica ornegin yikama kapasitesi 8 kg olan bir kurutmali camasir makinesinin kurutma kapasitesi daha düsük oluyor, 4-5 kg gibi. Bu durumda camasir makinesini tam kapasite yerine yarim doldurarak calistirmak gerekiyor, tasarruflu olmuyor.  


Kozzy

arkadasım hoover aldı.ıkısı bır arada. ındırımde 1750 ye aldı ama ınanılmaz mennun. ben de ondan alacagım.AyseCeylanSonmez

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Valla öne sürdüğünüz parametreler de çok mantıklı. Ayrı ayrı fikrine ısınıyorum.

Aranızda kurutmalı çamaşır makinası kullanan varsa , toplam yıkama+kurutma süresi ne oluyor onu öğrenebilir miyim?

Bir de kurutma makinasından kupkuru mu çıkıyor? Yani sabah makinayı çalıştırdım diyelim, birkaç saate bitti. Akşam eve gelip makinadan çamaşırları çıkarttığımda, makinada kalmiş çamasir kokusu ile karşılaşırmıyım?


violet77

Bende ayrı ayrı almanı tavsıye ederim nacizane, benim bosch çok memnunum on seneye yakın beraberiz,:))kurutmanın programları var canım benımkı ıkı satte kurutyor,hemen çıkartırsam kırışmadan alıyorum, utuye gdrek kalmıyor. Beklerse kırışıyor ama kupkuru tabiki.özellikle evde çocuk ve astım hastalığınız varsa kesınlıkle kurutma kullanılmalı ben faydasını çok gördüm. Ev deterjan kokmuyor,ama zaten baby me yada unıbaby kullanıyorum artık onlarda hııç koku yok. Hepimiz astım hastasıı olduğumuz için kokmamamsı bı artı,gun içinde iki üç makıne açıyorum kurudukça çıkart yerlestır, çamaşır da birikmiyor.. Islak kokusu asla yok benımkınde hıç olmadı, yalnız yunlu programından harıç yunluyu normale atma çekıoo#:))Cevaplamak için Üye ol