Dostinexle memeden kesme

phuket79 soruyor: 4

merhabalar

benim oğluşum 15 aylık oldu.Hiç bir şey yemiyor.drumuz 1 ay içinde memeden kes dedi.bende iyice memeden kesicem diye duygusallaştım.oğlumu üzmeden ağlatmadan bıraktırmak istiyorum.bu ilacı kullananlar memeden keserken neler yaşadınız cevaplarsanız sevinirim....

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


gulden_elifsu

karşılaştırmak için söylemiyorum asla,ama kızım 25 aylık ve 10 kilo..doğduğundan beri böyleydi ve benim doktorum aylarca "emzirmeyi bırakın yemek yesin,yer,kilo alır" dedi durdu..ama kesmedim,2 yaşına kadar emzirdim. şimdi düşünüyorum da,o zaman emzirmeyi bıraksaydım vicdan azabı çekiyor olurdum şu an..

hep iştahsız bir çocuktu ama,2 yaşına yaklaşırken biraz benim kendi kendine yemesine izin vermem sayesinde açıldı iştahı..memeyi kesince inanın bundan daha belirgin bir fark olmadı..bence sizde bunu beklemeyin,çocuğunuzun kilosu çok iyi maşallah,yemek yemesin ama emsin.. 2 yaşına kadar çocuğunuza zaman tanıyın bence..


ema

Herkese verdiği bilgiler ve o değerli yorumları için tşk edrim.Karar verdim 2 yaşına kadar emziricem.


HCR_26

benim kızımın kg hep düşük oldu mesala 15 aylık kg 9.700 idi ama dr. hiç bir zaman memeden kesme taraftar olmadı, daha küçükken bile çevrenin baskısıyla ilave mama vereyim teklifine bile karşı çıktı anne sütü vermem için hep destek oldu, kg hiç bir zaman az bulmadı beni rahatlattı.. sadece 6 emzirmek yeterli diyen droktorları görünce dr konusunda şanslı olduğumu görüyorum..anne sütü bebek için dünyadaki en faydalı, en gerekli besin..emzirerek bebeğinizin hem bedenini hem ruhunu doyuruyorsunuz, kg çok güzel o yüzden emzirebildiğiniz kadar emzirmenizi tavsiye ederim..


phuket79

cevaplar için cok teşekkür ederim bende memeden kesmemeye karar verdim.bilmiyorum tüp bebek oğlum uzun uğraşlar sonucunda kavuştum doğumda bir kere yüzünü gördüm.arkasından aynı anda 3 ameliyata girdim ölüyodum lalena bende cok çektim.şimdi kıyamıyorum kesmeye küçük kendi iri ama :))
Cevaplamak için Üye ol