yabancılara nasıl engel oluyorsunuz?

MCA soruyor: 2

ben istanbul'da oturuyorum. kızımı dışarı çıkardığımda sürekli tanımadığım kişilerin sevme çabalarına maruz kalıyorum. tamam eskiden tatlı bir bebek gördüğümde bende severdim ama asla ellemeye-öpmeye kalkışmazdım. insanların bebek eline dokunmak gibi bir hobisi olduğunu bilmezdim. kızımın dişleri çıkıyor ve eli devamlı ağzında. kızımın elini tutan kişi belki hasta, belki o eliyle sigara içti, belki burnunu karıştırdı vs . neden bebeğim bunları alsın ki. izin alıp sevmek isteyenlere ''uzaktan lütfen'' diyorum. ama teklifsiz öpmeye kalkışan özellikle kaşla göz arasında elini tutuveren o kadar çok oluyor ki. hemen elini siliyorum. insanları kırmak istemiyorum ama bu el tutma işi beni benden alıyor. ukala, aman ne değerli bebekmiş gibi şeyler söylenmesin arkamdan. ne yapmam lazım, bu tip düşüncesiz insanlara nasıl engel olurum?

Bu soruyu cevapla


82 Cevap


MCA

beni de hamileyken metrobüste ittiren olmuştu :( kadınlar daha o yer veriyordu demek ki kadının halinden kadın anlıyor.


guven

yazacak fazla birsey kalmamış ... sokakta hiç tanımadığım insanların kızıma yapışmasından nefret ediyorum, lütfen ve hayır dan kibarca söyleyince de bizim millet hiç ama hiç anlamıyor

Çok yorucu oluyor sokakta yürümek
Biz akdeniz milletinin bu huyu çok itici ve yanlış

Uygun bir şekilde tepki göstermek gerekiyor, ciddi bir şekilde lütfen zaten rahatsız diyorum ben
Ama bir sefer bir genç bir kızın eline vurduğumu ve yüksek sesle azarladığımı biliyorum (kızımın yanaklarını ve ellerini cimdiklemeye kalkıştı laftan da anlamadı)
Cevaplamak için Üye ol