Hangi yorgan ??

burcuka soruyor: 9

özellikle 2 yaş civarı bebeklerde kullanılabilecek en sağlıklı ve hafif yorgan hangisidir ? aslında haffledikçe sentetik madde oranı artıyor sanırım ama kullananlardan öneriler bekliyorum ..
tesekkürler

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


seyma_eymen

bence en sağlıklısı kaz tüyü yorgan-yastık


lugesya

Biz en sağlıklısı olarak  pamuklu / ya da yün tercih ediyoruz


Neslihan

kaz tuyu sagliksiz diye biliyorum ben. alerji riski var. yanlismi hatirliyorum acaba?


seyma_eymen

alerji konusunu bilmiyorum ama terletmiyor ve yumuşacık,tabi gıdık tüyü fazla olanlrkader_eymen

ince dikilmiş yün yorgan tercih ediyorum ama üzerinde tutmuyor hala, altına alıyor...


burcuka

Herkese tesekkurler ...
suanda ustune ne ortsem acıyor zaten .yakında tulum giydirmeye baslayacagım..evi cok ısıtmıyoruz onun icin yine de sıcak tutacak bir yorgan bakıyorum.. 


taze_anne

ben de ipek yorganı yeni keşfedenlerim. internetteki tanıtıcı videoları izledim ve ipek yorganın en sağlıklı yorgan olduğuna kanaat getirdim gerçekten.


taze_anne

annelerimizin yaptlarının veya çeyizimize koyduklarının anlamı bambaşka ama devir de değişiyor sanırım. pamuk yorgan hiç kullanmadım ama akarlar ve maytlar da pamuk yorganda barınıyor sanırım, çok emin değilim ama. 


taze_anne

doğru aslında çok da üzerine düşmemek lazım, ama işte herhalde ilk çocuk olunca hep ekonomik durumunun izin verdiği limitlerde en iyisi, en sağlıklısı olsun arayışında oluyorsun ya da limitlerini zorluyorsun daha iyisi olsun diye. çünkü aksi taktirde insanın vicdanı el vermiyor sanki, çok farklı bir duygu gerçekten...

insan, içine sinen ürünü bulduktan sonra gerisi önemli değil zaten. internette çok faydalı bilgilerin yer alması büyük bir kolaylık, ben de beni etkileyen ve ikna eden bir paylaşımda bulunmak istedim... sevgiler...


Cevaplamak için Üye ol