Gebze minik anka kreşi hakkında yardım

rainonthesky soruyor: 8

kızımı buraya göndermeyi düşünüyorum sizce nasıl?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


esrasena

selam,eskiden gebze'de oturuyorduk biz de.çok yakın bir arkadaşım halen orada oturuyor ve 2.5 yaş oğlunu yollamış ama hem kendi içine sinmemiş hem de oğlu istememiş.bir örnek verdi.oğlu su istemiş.yardımcı bayan bardağın içine elini sokarak suyu tutuyormuş.


ardave

Eminim doğrudur. yönetim değiştikten sonra o kadar acayip insanlar çalıştıki herşeyi bekleyin yani.Ev kadını bakıcıları öğretmen diye yutturmaya çalışmışlar, işin kötüsü yeni alanlarda çalıştırmaya devam ediyormuş.Çok yazık vallahi.


rainonthesky

yormlarınız için çok tşk ederim .bende oraya göndermemeye karar verdim :(((zebece_zeynep

bence pamuk şekeri guzel bır yer. gerçi gebzede nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama...

 ozelminikeller

Merhaba
Ben Bekircan KARAN Minik Eller Kreşin sahibiyim. Eski anka kreşi de devir alarak Minik Eller 2 olarak devam etmekteyim. Rastlantı eseri buradaki yorumları okuyunca yazma ihtiyacı duydum.
İnşaat mühendisi olarak Gebze de 1996 dan beri çalışmaktayım. 4 yıl öncede Minik Eller Kreşieşimle birlikte kurarak kreş sektörüne de Güzeltepe konutları karşısında başlamış oldum.  Bu yıl  minik anka kreşin devredilmesi konusunda eski sahibi ile yaptığım görüşme neticesinde işletmenin devrini almış bulunmaktayım.
4 yıllık bölgedeki tecrübemiz ve Minik Eller 1 deki kapasitemizin doluluğundan yola çıkarak yaptığımız iş de başarılı olduğumuzu düşünmekteyim. Buna istinaden eklemek gerekirse velilerimizde en büyük referansımızdır. Bu konuda bizlere çocuklarını emanet etmiş velilerimizle görüşülmesini önerebilirim.Hatta yeni aldığımız kreşe diğer kreş de yerimiz olmadığı için sırada bekleyen 8 velimizi aktarmış bulunmaktayız.
Bu yazıyı yazmamdaki asıl neden bir kaç yanlış anlaşılmaya açıklık getirmek.Minik anka kreş geçen sene açılan bir kreşdi. Kadir bey ve eşi tarafından açılıp işletilmekteydi. Oluşan değişiklik sene başında Kadir beyin işletmeyi tek başına devam ettirmesi yolunda gelişmeler olmasından kaynaklanmıştır. Aslında yönetim değişikliği olmamıştır. Yönetim değişikliği Kasım ortasında benim devir almamla olmuştur ve bu hafta sonu da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden aldığım olur yazısı ile bu hafta sonu tabelalarda olmak kaydı ile tamamen Özel Gebze Minik Eller Kreş Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü olarak değişecektir. 2. husus çalışan personelle ilgili bir yanlış anlamaya açıklık getirmek gerekiyor. Buda kreşler diğer işletmelerden farklı olarak yarı özerk kuruluşlardır ve Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne (eski sosyal hizmetler il müdürlüğü) bağlıdırlar. İşletmeyi açmak için ve çalıştırmak için belli şartlar vardır. Personeller içinde aynı şey geçerlidir.
Bir önceki konudada bahsettiğiniz yazılara cevap vermeme rağmen burdaki yazıyada açıklık getirmem gerek;
Burada yazılan ''Ev kadını bakıcıları öğretmen diye yutturmaya çalışmışlar, işin kötüsü yeni alanlarda çalıştırmaya devam ediyormuş.''cümlesi hiç hoş değil.Bunu yazan kişi içerik ve işleyişimizle ilgili ne biliyor yada bizi ne kadar tanıyor?Kurumumuzda çalışan tüm personelin görev dağılımı olması gerektirdiği gibidir.Söylenildiği gibi hiç bir velimize bir şey yutturma derdinde değiliz.Bu yapılan resmen karalamadır.Bazı ithamlarda bulunurken araştırmanızı öneririm. 
Çalışan personel sabıka kaydından sağlık raporuna kadar belli evraklarla Aile ve sosyal il müdürlüklerine bildirilir ve valilik olur yazısı ile çalışma izni alınır. Sigortasız personel çalıştırılamaz her ay SSK dökümleri il müdürlüğüne gönderilmek zorundadır. Kreşteki çocuk sayısına göre çalışacak gerekli personelde yönetmenlik de belirtilmiştir. 
Kreş de mevcut personeller yenilenerek ve sayı artışı sebebi ile düzenlemeleri yapılarak olurlar alınıp sigorta açılışlarıda yapılmıştır. Yada olur yazıları beklenmektedir. Ayrıca il müdürlüğü ve ilçe den farklı zamanlarda denetlenmekte ve bu tür tespitler raporlan maktadır.
Bu tür yerlerde yazılan yazıların daha özenli ve bilgi sahibinde olunup yazılırsa yada işletmelerden bu konularda bilgi alınıp değerlendirilip yazılırsa fikir sahibi olmak isteyecek kişiler
içinde kendimiz içinde daha iyi olacağı kanaatindeyim.
Sormak istediğiniz sorularınız olursa GSM: 0 5325224161 den bana ulaşabilirsiniz.
Teşekkür ederim.


batuhanuras

Oğlumu kayıt için gebzede bir çok kreşle görüştüm ve tereddütsüz göndereceğim tek kreş burasıdır.Mutfağında hijyenik ve doğal ürünler kullanılıyor.Öğretmenler daha evvel başka kreşlerden yeğenimin öğretmenleriydi söylenildiği gibi ev bakıcıları değil.Bu söylenenler kulaktan dolma bilgiler ve asılsız...Maalesef oğlum 1,5 yaşında olduğundan kabul edemediler o ayrı :)


melisce

Minik anka ilk açıldığında gayet güzeldi. sonradan bazı sebeplerden bozulmuştu ama şimdi minik eller devralmış. Bekircan beyi tanırım. minik elleri herkesden övgüyle duydum. tavsiye ederim.


ayselsude

   Merhaba arkadaşlar,benim kızım 2012 Temmuz ayından beri Minik Eller'e Bekircan Karan beyin kreşine gidiyor. Memnunum,bir sorun yaşanmadı şimdiye dek. Herşeyleriyle veliye açıklar ,gizleyip sakladıkları hiç bir şey yok.
 Kurum sahipleri çok ilgili ve titiz. Keza yöneticisi ve öğretmenleride aynı şekilde.
Çocuklarımız orda çok güzel DOYUYORLAR,sevdilermi yada doymadılarmı istedikleri kadar isteyip yiyebiliyorlar.Başka yerler gibi değil . İlk başta konuşulduğunun aksine başladığınızda farklı şeyle karşılaşmıyorsunuz . Ön sunum ve arka perde aynı, YALAN YOK.
Çalışan personel seçerkende çok itinalılar. Minik Eller ,Minik Anka Kreş'i devir almadan önce sıkıntılı dönemler geçirdi,bu dönemleri Minik Eller'e mal etmek bence yanlış olur arkadaşlar. 
   Konu çocuk olunca detaycı oluyoruz ama bana sorarsanız,kulaktan dolma şeylere kanmadan,doğruca kurumla görüşüp, orayı gezmek ve velilerden referans almak lazım. Sağlıcakla kalın...


Cevaplamak için Üye ol