Ya kesmem gerekirse:(

Puccanne soruyor: 6

Rahatsızlığımdan ötürü ilaç tedavisine başlamam gerekebilir peki ya kiZim ne olacak emıyor ve cok düşkün ya ayakta sallayarak yada emerek uyuyor ki gece hep yanımda emerek uyuyor:( .bana fikir verin nerden başlamalıyım..aciillll

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


eloskovecanuk

mantıklı:) onlar da ennihayetinde bir insanyavrusu:)


Puccanne

Ahhaaahhhhh:)keske vurup kafamı yazabilsem canım .kizim sabaha kadar yanımda emerek uyuyor ve bı defasında zorda olsun 60 cocuk mama icti ve arkasında yavaşça dönüp germesin birt yapıp tam5 saat deliksiz uyumuştu.eloskonunda dediği gibi icim rahat etmiyor iste...:((


Puccanne

Kusura bakmayın tabletten yazıyorum kendi imlasiyla değiştiriyor.meseka yatabilsem yazdım orda yazabilsem yazmış.


CokBilmis

Zorla çokbilmişe bağlatıcaksınız adamı ama siz kaşındınız :)

Hazır mamaların ve unla hzırlanan muhallebileirn içind eyüksek oranda karbonhidrat var. Yüksek miktarda karbonhidrat kan şekerini yükselterek baygınlık hissine benzer bir uyuma isteği yaratıyır. Mesela 5 tane baklava iyince içiniz bayılır, şöyle bir kıvrılıp uyusam dersiniz ya? Öyle bir his işte. Çocuğun uyuması da bu nedenle...

Ama bu şekilde uyuma geçici bir çözüm. Esas çözüm bebeğe kendi kendine uykuya dalabilmeyi öğretmek.

Bunu öğretmeye gerek yok, kendi kendine öğrenir derseniz yanılırsınız. Uykuya geçebilmek için tüm kaslarınızı gevşetmeniz gerekiyor. Tek bir kasınız kasılı kalsa uyuyamazsınız. Bir parmağınız havada uyumayı deneyin mesela? Vücudundan habersiz bir bebeğin kaslarını gevşetmeyi öğrenebilmesi zor bir iştir, yardımınıza ihtiyacı vardır.

Gece meme vermeyin, yemek de vermeyin. Emzirmeyin, memede uyutmayın. Zaten emzirirken uykusuz kalıyorsunuz. Birkaç hafta da uyku eğitimi vermek için uykusuz kalın. Tek çözümü bu, bu sorunun.

Yoksa mamadır, muhallebidir hepsi geçici çözümler.


Puccanne

Cokbilmis ben kv gile annemlere 2 güne bir giden ve aksam saat 11 de 1 dönmek zorunda kalan biriyim ve bu süreci yaaani kizimi uykuya alıştırma süresini nasil ayarlamalıyım.mesela kizimi odaya koydum uyusun diye evde kendiliğinden bir iki ağlamanın sonunda uyudu diyelim ama kv gile gidince nolcak? KiZim ordanda bir iki aglayinca kv basliycak böyle cocuk mü uyutulur diye ve eninde sonunda o cocuk dizde sallanacak.:(.lutfen bana en kolay ( bilyorum zorlu bir süreç olacak ama) hangisi ise onu açık ve net bir sekilde yazar mısın istersen ozeldende gonderebilirsin yeter ki su sorunuma bir çözüm bulalım...sevgilerimle kızını deliler gibi mukemmel yetiştirmeye çalışan klasik anne.


CokBilmis

Bebekler bizden akıllı, emin ol :) Evde kendi kendine, babaannede ise sallanarak uyunulacağını anlaması fazla uzun sürmez. Yeter ki sen istikrarlı ol. Evde asla sallama. Babaannede de gerginlik yaratmaya gerek yok, bırak sallansın, keyfini sürsün.

Ama ısrarla her yerde aynı yöntemle uyusun diyorsan, hamak al. Hamakta sallayarak uyut, eve gidince de yatağına geçirirsin.

Yeter ki gece emzirme...
Cevaplamak için Üye ol