Gündüz uykusu

puleri soruyor: 6

9.5 aylık ogum var.Gunduz uykuları hap bir sorundu. Şimdi ise Baby TV izlerken uyuyor. SAdece gündüz uyuturken televizyonu açıyoruz. Böyle uyuttugumuz için içim hiç rahat değil. başka turlu uyutmata çalışsam yırtıyor kendini. Ne yapabilirim? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Sanemm

''Bırakın yırtsın kendini '' o çağda izlediği tv'den daha fazla zarar veremez kendine...

Müzik eşliğinde uyutmayı deneyin, yatağına birkaç oyuncak koyun, masal okuyun (dikkatini çekmek için karakterleri seslendirerek okuyun) bunlar da olmadı bırakın ağlasın. Gerçekten tv izlemesinden iyidir.

Tv büyüklerde bile alışkanlık yaparken, küçük bebeğe o renkli dünya hayli yapar. Alışkanlıklar biraz zor terkedilir ama terkedilir.

Öğle uykusuna kaç saat arayla yatırdığınız da önemli. Biz uyandıktan 3 saat aradan sonra öğle uykusuna yatırıyoruz.  Yemek , oyun aktivitesi derken vakit kalmıyor zaten. Siz de günlük düzeninizi paylaşırsanız daha iyi yardımcı olunabilir.


puleri

Gunduz hic aynı saatte uykusu gelmiyor. Aksam hep aynı saatte ( sekizde ) yatıyor 5.30 ile 7 arasında bir saatte kalkıyor. Bazen geceleri birkac kez uyaniyor. Saat 5ten once uyanırsa emzirmeden ninni söyleyerek uyutuyorum. Aksam da yatmadan emziriyorm memede uyumasın diye uyandirip yatağa koyuyorum. Ninniyle uyuyor. Gunduz düzen oturtamadan işe başlamak zorunda kaliyorum. Gunduz 8.30 ile 11.00 arasında değişen bir saatte ilk uykusu, oglen de 2-4 arasi bir saatte ikinci uykusu oluyor. Hafta ici Babaanne veya anneanne oluyor. Haftasonu ben:( karışık bir durum yani. Bu arada ilginiz icin cok tesekkur ederim:)


Sanemm

Sabah saat 07.00 da kalkıyorsa 11 gibi tek uyku yapın, 14 gibi kaldırın. Parça parça uyuduğu için uykuya dalmakta zorlanabilir.

Biz gün içerisinde tek uyku yapıyoruz 3 saatlik, akşam uykusuna da 18-19 gibi geçiyoruz. Özellikle öğlen saatlerinde uyumasını uygun buluyorum. Uyuması gereken 3 saat içerisinde odasında müzik çalıyor, bu esnada uyansa bile kalkması gereken saate kadar yatağından almıyorum zamanla o 3 saatin uyku/dinlenme saati olduğunu anladı, uyansa bile saatini doldurana kadar yatapında oynuyor beni çağırmıyor.

Biyolojik bir saati var bebeklerin, buna imkan tanırsanız ona da kolaylık olur.


Sanemm

Bu arada gündüz uykusunda işin sırrı hergün aynı saatte yatağına bırakmak. Saat 11 gibi yatıracaksanız, hergün saat 11'de yatağına bırakın. İlk haftalar yatağında oyalanır ancak zamanla vucut saat 11'de uyku sinyali verir.


puleri

Bugun denedim uyutmayi. Nasil bir aglama! En sonunda disari ciktik arabada uyudu. Simdi uyku konusunda yaptigim hatalari daha iyi goruyorum. Bu kadar aylik olduktan sonra da kaliplari degistirmek cok zor. Haftaici ben yokum zaten.  Sanem sen ne guzel kurmussun duzeni. Tesekkur ederim ilgin icin de...


blueangel

bebekleri uyutmaya çalışmayın bence ne zaman isterlerse uykuları gelirse zaten kendi kendilerine uyumaya alışırlar benim oğlum üç aylıkkenden beri kendi kendine uyuyor şu an 15 aylık yatağına yatırıyorum 5 dakika bekkliyorum yanında uyuyor zaten aşırı hareketli olduğu için yoruluyor  hemen uyuyor. zaten az uyuyan bir bebek uyutmak için ısrar edince anadına uyumuyorlar çünkü gece 9 saat gündüz en fazla bir saat uyurCevaplamak için Üye ol